1. W najbliższy poniedziałek 7 września o godz. 18:00 odprawimy Mszę św. roczną w intencji zmarłych poleconych na kartkach wypominkowych – o godz. 17:30 odmówimy wspólnie różaniec w intencji zmarłych.

2. Zapraszamy na pokutny różaniec fatimski wyjątkowo w najbliższą sobotę 12 września po Mszy św. o godz. 18:00.

3. Tercjarze dominikańscy zapraszają na nabożeństwo – modlitwę wstawienniczą za przyczyną św. Dominika o dar potomstwa dla małżeństw bezdzietnych oraz tych, które starają się o poczęcie; modlić się też będziemy za rodziców oczekujących dziecka. Nabożeństwo w najbliższą sobotę 12 września o godz. 11:30,

4. Świeccy dominikanie (tercjarze) zapraszają na swoje najbliższe spotkanie wszystkie osoby świeckie zainteresowane życiem i charyzmatem dominikańskim – spotkanie odbędzie się w sobotę 12 września po Mszy św. o godz. 12:00 w Szarej Sali w części duszpasterskiej klasztoru.

5. Spotkanie dla tegorocznych kandydatów do bierzmowania zapisanych przez formularz internetowy oraz ich rodziców odbędzie się w niedzielę 13 września po Mszy św. o godz. 17:17 w auli klasztoru. Obecność kandydatów oraz ich opiekunów jest obowiązkowa.

6. Zachęcamy do włączenia się w akcję „Świetlany recykling” polegającej na zbiórce wszystkich wypalonych świec. Dzięki tej zbiórce pozyskamy nowe świece do naszego kościoła. Zużyte świece można składać w zakrystii.

7. Przypominamy wszystkim uczestniczącym w nabożeństwach oraz w Eucharystii w naszym kościele o konieczności zakrywania ust i nosa, przekazywania znaku pokoju przez skinienie oraz o przyjmowaniu komunii świętej na wyciągnięte dłonie przez cały okres pandemii.

8. Zapraszamy na Medytację chrześcijańską w poniedziałki o godz. 19:30 (grupa o. Mikołaja) oraz w środy o godz. 19:30 (grupa o. Dominika) – w sali medytacji na poddaszu w części duszpasterskiej.

9. Pozostały jeszcze wolne miejsca na jesienny kurs tańca towarzyskiego – zajęcia prowadzone są we wtorki o godz. 18:00 w naszej auli sportowej. Serdecznie zapraszamy.

10. Po dłuższej przerwie zapraszamy na spotkania grupy biblijnej – w piątki o godz. 19:00 w Szarej Sali w części duszpasterskiej klasztoru.

11. Duszpasterstwo postakademickie Wiata zaprasza w najbliższy piątek 11 września na spotkanie pt. „Eucharystia krok po kroku” – początek o godz. 19:30 w sali duszpasterstwa akademickiego.

12. Klub Tygodnika Powszechnego już dziś zaprasza na spotkanie pt. „Doświadczenie straty. Czego uczy nas księga Hioba” Gościem spotkanie będzie socjolog, historyk idei, publicysta, dyrektor Żydowskiego Instytutu Historycznego Paweł Śpiewak. Spotkanie odbędzie się 15 września (wtorek) o godz. 19:00 w naszym Antykwariacie.

13. Zapraszamy do zapisywania się na kolejną edycję wykładów w naszej Szkole Filozoficzno – Teologicznej św. Jacka. W tym roku wykłady z dziedziny teologii, filozofii religii i religioznawstwa poprowadzą: o. dr Damian Mrugalski OP, dr hab. Piotr Sikora, dr Marek Kalmus. Zapisy przez naszą stronę internetową potrwają do 8 października. Dyplomy ukończenia szkoły z ubiegłego roku można odebrać w zakrystii lub na pierwszym wykładzie październikowym.

14. Już dziś wraz z Kinem za Rogiem Cafe zapraszamy w niedzielę 20 września na Dzień Libański, którego głównym elementem będzie zbiórka pieniędzy na rzecz ofiar wybuchu w Bejrucie prowadzona przez Polską Akcję Humanitarną. W programie pokazy filmów, degustacje potraw kuchni libańskiej, spotkanie z podróżnikiem i przewodnikiem p. Jackiem Urbanowiczem. Organizatorzy zapraszają osoby chcące zaprezentować swoje fotografie z pobytu w Libanie do kontaktu. Serdecznie zapraszamy.