1. W tym tygodniu odszedł od nas do wieczności nasz parafianin śp. Jerzy Ziobro polecamy go Waszej modlitwie.

2. Przypominamy wszystkim uczestniczącym w nabożeństwach oraz w Eucharystii w naszym kościele o konieczności zakrywania ust i nosa, przekazywania znaku pokoju przez skinienie oraz o przyjmowaniu komunii świętej na wyciągnięte dłonie przez cały okres pandemii.

3. Od 1 września Kancelaria Parafialna czynna jest według normalnego grafiku: wtorki w godz. 15-17:30 oraz soboty 10-12:30.

4. Działający przy naszym klasztorze Klub Seniora z racji pandemii wznowi swoją działalność dopiero wiosną przyszłego roku.

5. W pierwszy piątek miesiąca zapraszamy dzieci na dodatkowy dyżur spowiedzi o godz. 16:00 oraz Mszę św. o godz. 16:30.

6. W pierwszą sobotę września odwiedzimy chorych parafian z posługą sakramentalną. Prosimy o powiadomienie zainteresowanych i ewentualne zgłoszenie w zakrystii nowych osób.

7. Zapraszamy na jesienny kurs tańca towarzyskiego – zajęcia rozpoczną się we wtorek 1 września o godz. 18:00 w naszej auli sportowej. Zapisy chętnych przed zajęciami. Dla kontynuujących zajęcia przerwane w marcu zajęcia zostaną wznowione w czwartek 3 września o godz. 20:00. Serdecznie zapraszamy.

8. Duszpasterstwo postakademickie Wiata zaprasza na pierwsze spotkanie organizacyjne w najbliższy piątek 4 września po Mszy św. o godz. 18:00 Zainteresowane osoby prosimy aby zebrały się przed kościołem. Zapraszamy.

9. Centrum Pomocy Rodzinie Przystań zaprasza osoby dorosłe na kursy języka włoskiego i angielskiego od podstaw. Zajęcia rozpoczną się we wrześniu w naszym klasztorze. Zapisy pod numerem telefonu Przystani (516 797 171).

10. To już ostatnie dni zapisu do sakramentu bierzmowania dla młodzieży szkół średnich. Zapisy prowadzimy wyłącznie przez formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie internetowej naszego klasztoru do końca sierpnia.

11. Zapraszamy do zapisywania się na kolejną edycję wykładów w naszej Szkole Filozoficzno – Teologicznej św. Jacka. W tym roku wykłady z dziedziny teologii, filozofii religii i religioznawstwa poprowadzą: o. dr Damian Mrugalski OP, dr hab. Piotr Sikora, dr Marek Kalmus. Zapisy przez naszą stronę internetową potrwają do 8 października.

12. Pragniemy poinformować, że zakończyliśmy remont kaplicy Matki Bożej, w której zawisły ikony Matki Bożej Znaku i Archaniołów. Czekamy na instalację oświetlenia oraz ołtarza wraz z ambonką. W najbliższym czasie planujemy oddanie do użytku kaplicy Miłosierdzia Bożego, w której uruchomimy stałą adorację Najświętszego Sakramentu. Chcemy bardzo podziękować wszystkim ofiarodawcom dzięki którym możliwy był remont kaplic.