1. Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe od poniedziałku do soboty o godz. 17:30

2. Dyżury spowiedzi w naszym kościele odbywają się w stałych godzinach: 6:30-7:00, 11:00-12:00 oraz 17:00-18:00. Spowiedź odbywa się nadal w kaplicy Matki Bożej oraz w przedsionku kaplicy Miłosierdzia. Nie mamy dyżurów spowiedzi w niedziele.

3. Chcielibyśmy podzielić się radością, że miniony piątek 7 osób złożyło przyrzeczenia w świeckiej wspólnocie zakonu dominikańskiego przy naszym klasztorze, a jedna osoba rozpoczęła nowicjat. Życzymy im Bożego błogosławieństwa.

4. Przypominamy wszystkim uczestniczącym w nabożeństwach oraz Eucharystii w naszym kościele o konieczności zakrywania ust, przekazywania znaku pokoju przez skinienie oraz o przyjmowaniu komunii świętej na wyciągnięte dłonie przez cały okres pandemii.

5. Rozpoczęliśmy akcję „Świetlany recykling” polegającą na zbiórce wszystkich wypalonych świec. Dzięki tej zbiórce pozyskamy nowe świece do naszego kościoła. Zużyte świece można składać w zakrystii.

6. Zapraszamy na pielgrzymkę do południowych Włoch w terminie 7 – 14 września 2020. Wszystkie informacje oraz zapisy na stronie naszej Parafii.

7. Centrum Pomocy Rodzinie Przystań zaprasza osoby dorosłe na wakacyjny kurs języka włoskiego od podstaw. Rozpoczęcie zajęć w lipcu. Wszelkie informacje oraz zapisy pod numerem telefonu Przystani 516 797 171.

8. Chcielibyśmy serdecznie podziękować za wspólne kilka lat tworzenia oprawy muzycznej w naszym kościele naszemu organiście Panu Jakubowi Kiwale. Posługę organisty teraz pełnić będzie s. Jordana.

9. Informujemy, że nasz klasztor opuszczają w wakacje: o. Józef Zborzil OP, który przenosi się do klasztoru krakowskiego oraz o. Wojciech Gomułka OP, który rozpocznie pracę we Lwowie. Dziękujemy im za lata wspólnego życia w klasztorze oraz za pracę w parafii. Od lipca zamieszkają w klasztorze trzej nowi bracia: o. Mirosław Ostrowski OP, który przejeżdża z Wrocławia, o. Tomasz Rojek OP – z Jarosławia oraz br. diakon Mateusz Grzelczak OP z Korbielowa. Polecamy wszystkich braci Waszej pamięci i modlitwie.

10. W przyszłą niedziele bracia zbierać będą ofiary na wykończenie wnętrza naszego kościoła – na spłatę posadzki. Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy wsparli nas dołączając do akcji „Przygranij Dominika”