1. Drodzy Parafianie, nasi Przyjaciele jeszcze tylko do końca kwietnia kościół św. Jacka pozostanie zamknięty dla wiernych. Od 1 maja otworzymy go do indywidualnej modlitwy, by niebawem sprawować w nim sakramenty.

2. Dziękujemy firmie sprzątającej Błysk z Rzeszowa, która wspomogła nas w przeprowadzeniu dezynfekcji kościoła i klasztoru.

3. Na stronie klasztoru www.rzeszow.dominikanie.pl oraz na klasztornym facebook’u każdego dnia zamieszczamy Ewangelię oraz komentarz naszych braci. Zachęcamy do posłuchania.

4. Nadal zachęcamy do uczestnictwa w Eucharystii za pośrednictwem telewizji oraz internetu (linki na naszej stronie oraz FB).

5. Kochani, dziękujemy Wszystkim, którzy składają ofiary na utrzymanie naszej Parafii i klasztoru. Z wdzięcznością zapewniamy Was o naszej modlitwie w intencji dobrodziejów. Można nas wesprzeć poprzez wrzucenie na „wirtualną tacę” oraz przez wpłatę na konto.

6. Intencje mszalne można zamawiać przez naszą stronę internetową oraz telefonicznie pod numerem: 17 860 91 41. Przyjmujemy intencje indywidualne i zbiorowe. Do czasu sprawowania liturgii w kościele codziennie o godz. 12:00 celebrujemy w naszej kaplicy klasztornej Mszę Świętą w powierzonych nam intencjach.

7. Grupa Charytatywna św. Marcina de Porres służy swoją pomocą osobom starszym i samotnym z terenu naszej Parafii. Wszelkie pytania oraz formy wsparcia dla Grupy Charytatywnej – kontakt p. Małgorzata Magdoń +48 691 854 030.

8. Centrum Pomocy Rodzinie Przystań (tel: +48 516 797 171) nadal prowadzi bezpłatne wsparcie psychologiczne oraz psychoterapeutyczne dla lekarzy, pielęgniarek, ratowników medycznych i wszystkich pracowników służby zdrowia. Jeżeli wśród Was są psycholodzy, psychoterapeuci, którzy chcieliby dołączyć do akcji – zapraszamy. Prosimy o udostępnianie tej informacji w jak najszerszej przestrzeni publicznej. Pracownicy służb medycznych mogą także skorzystać z bezpłatnych sesji TRE aby móc się odstresować, link na stronie: www.tre-polska.pl

9. Katechezy przedmałżeńskie „4 miłości” prowadzone przy naszym klasztorze zostaną wznowione jak tylko zostanie zniesione ryzyko oraz zostaną wprowadzone nowe regulacje prawne – wówczas zamieścimy dodatkowe terminy katechez, pomiędzy już istniejące. Osoby, których katechezy zostały odwołane poinformujemy drogą mail’ową o nowych terminach. Zachęcamy do monitorowania na bieżąco terminów katechez przedmałżeńskich.

10. We wszystkich sprawach kancelaryjnych prosimy kontaktować się z Przeorem mail’owo: [email protected] lub telefonicznie: +48 694 480 668

11. Wszelkie bieżące informacje i komunikaty Parafii oraz klasztoru można śledzić na stronie klasztoru www.rzeszow.dominikanie.pl oraz w naszych mediach społecznościowych na: facebooku oraz instragramie.