Kochani Parafianie i nasi Przyjaciele,

W związku z sytuacją epidemii w naszym kraju, mając na uwadze wzajemną odpowiedzialność za zdrowie i życie każdego z nas, podtrzymujemy, zgodnie z dyspensą ks. bp. Jana Wątroby – ordynariusza Rzeszowskiego z dnia 13 marca 2020 r., decyzję o zawieszeniu publicznego sprawowania Eucharystii w naszym kościele do odwołania.

Prosimy o przyjęcie tej decyzji w duchu zaufania i wzajemnej troski.  Jesteśmy przekonani, że im radykalniejsze, chociaż dla nas wszystkich bolesne, kroki podejmiemy w obecnej chwili, tym szybciej wrócimy do normalnego życia i razem cieszyć się będziemy wspólna celebracją Eucharystii oraz wspólnych nabożeństw.

KOŚCIÓŁ
Kościół pozostaje mimo publicznego braku sprawowania Liturgii otwarty codziennie – zachęcamy do indywidualnej modlitwy.

DYSPENSA
Bardzo prosimy Was o korzystanie z dyspensy od udziału w niedzielnej Eucharystii, której udzielił ks. bp. Jan Wątroba na niedziele (15, 22 i 29 marca), i o pozostanie w niedzielę w swoich domach.

INTENCJE
Przez formularz internetowy istnieje możliwość zamówienia intencji mszalnych indywidualnych oraz zbiorowych. Informujemy, że wszystkie przyjęte na te dni intencje mszalne odprawimy w naszej kaplicy klasztornej za klauzurą, bez możliwości uczestniczenia wiernych w Mszy świętej.

INTERNET i TV
Zachęcamy do skorzystanie z możliwości duchowej łączności i trwania na modlitwie razem z nami.

Transmisja on-line Mszy św. z naszego kościoła w niedziele o godz. 12:00 poprzez stronę internetową.

Prosimy śledzić stronę internetową naszego klasztoru www.rzeszow.dominikanie.pl oraz nasze media społecznościowe: facebookinstagram, gdzie na bieżąco informujemy o naszych działaniach duszpasterskich, charytatywnych oraz o wspólnej modlitwie on-line.

Zachęcamy również do uczestnictwa w Mszach świętych za pośrednictwem transmisji w mediach (telewizja: TVP1 niedziela godz. 7:00, radio : Radio Via, niedzielna msza św. o godz. 9:00, w dni powszednie 18:00, internet), prywatne odprawienie lectio divina na podstawie czytań mszalnych przewidzianych na dany dzień oraz o przyjęcie Chrystusa w Komunii Duchowej. Więcej informacji o Komunii duchowej.

SPOWIEDŹ
Do odwołania nie będzie także dyżurów spowiedzi. Potrzebujemy czasu na analizę sytuacji i znalezienie bezpiecznego rozwiązania dla celebracji tego sakramentu.

NABOŻEŃSTWA
Nie będziemy sprawowali także żadnych nabożeństw (modlitwa różańcowa, Droga krzyżowa, Gorzkie Żale) oraz Liturgii Godzin.

DUSZPASTERSTWO
Rezygnujemy ze wszystkich spotkań grup duszpasterskich oraz próby scholi przed Triduum Paschalnym.

KANCELARIA
W sprawach kancelaryjnych można kontaktować się mailowo z o. Przeorem [email protected]. lub telefonicznie 694 480 668

POMOC CHARYTATYWNA
Nasza Grupa Charytatywna św. Marcina de Porres służy w tym trudnym czasie swoją pomocą osobom starszym, samotnym z terenu naszej parafii. Rozdysponowane zostały już pierwsze paczki z żywnością oraz środki higieniczne dla nich. Wszelkie pytania oraz formy wsparcia dla Grupy Charytatywnej – kontakt Pani Małgorzata Magdoń tel. 691 854 030.

WSPARCIE PSYCHOLOGICZNE ORAZ PSYCHOTERAPEUTYCZNE
dla lekarzy, pielęgniarek, ratowników medycznych i pracowników służby zdrowia
W związku z dynamicznie rozwijająca się trudną sytuacją, również psychologiczno-emocjonalną Centrum Pomocy Rodzinie Przystań, działające przy naszym klasztorze zdecydowało się uruchomić bezpłatne telefoniczne i online wsparcie psychologiczne oraz psychoterapeutyczne
dla lekarzy, pielęgniarek, ratowników medycznych i pracowników służby zdrowia.

Jeżeli wśród Was są psycholodzy, psychoterapeuci, którzy chcą dołączyć do akcji zapraszamy. Prosimy o udostępnianie tej informacji w jak najszerszej przestrzeni publicznej.

Poniżej kontakt do psychologów/psychoterapeutów:

  • Krystyna Tel. 501 542 242 / skype
  • Ewelina tel: 510 610 520 / skype
  • Katarzyna tel. 664 095 427 / skype
  • Małgorzata tel. 784 845 071 / skype
  • Izabela tel. 507 582 306 / skype
  • Agnieszka tel. 607 485 073 / skype
  • Grzegorz tel. 698 471 163 / skype

Pracownicy służb medycznych mogą także skorzystać z bezpłatnych sesji TRE aby móc się odstresować, linki na stronie www.tre-polska.pl

Prosimy także o przekazanie naszych ogłoszeń osobom starszym i znajomym, którzy nie posiadają dostępu do internetu.

Zachęcamy wszystkich Was do duchowej jedności w modlitwie przez wspólne odmawianie razem z nami Litanii Dominikańskiej do Matki Bożej we wszelkich utrapieniach.

Bądźmy solidarni w modlitwie, wzajemnej trosce oraz w sposób odpowiedzialny stosujmy się do zaleceń służb, dbających o nasze wspólne bezpieczeństwo.

Z modlitwą
Bracia Dominikanie z Rzeszowa