1. W Wielkim Poście zapraszamy na tradycyjne nabożeństwa: Gorzkie Żale w niedziele o godz. 15:00 z konferencją katechetyczną, a także Drogę Krzyżową w piątki o godz. 11:30 i 17:30 dla dorosłych oraz o 16:30 dla dzieci.

2. W okresie Wielkiego Postu zachęcamy do skorzystania z sakramentu pojednania. W naszym kościele spowiadamy w tygodniu w godzinach 6:30-7:00, 11:00-12:00 oraz 17:00-18:00. Spowiedź ma nas przygotować do przeżycia Triduum Paschalnego, podczas którego nie będzie, jak w poprzednim roku, dyżurów spowiedzi.

3. W naszym kościele wystawiony jest kosz na wielkopostną jał­mużnę. Jeżeli ktoś chciałby włączyć się w przygotowanie paczek dla najuboższych rodzin z naszej Parafii prosi­my o przyno­szenie trwałych produktów żywnościo­wych do wystawionego w środku kościoła kosza. Zachęcamy również, w miarę możliwości, do składania ofiar na cele charytatywne do znajdującej się w kościele skarbony.

4. Duszpasterstwo Postakademickie Wiata zaprasza w najbliższy piątek 13 marca na kolejne spotkanie z cyklu „Eucharystia krok po kroku”. Początek spotkanie o godz. 19:30 w sali duszpasterskiej.

5. Grupa Plus Minus 40 – dla osób idących przez życie w pojedynkę – zaprasza na swoje spotkanie w najbliższą sobotę 14 marca o godz. 18:00 do Szarej Sali.

6. Centrum Pomocy Rodzinie Przystań zaprasza w najbliższy weekend (14 – 15 marca) na sesje grupowe i indywidualne zajęć TRE. Jest to metoda z zastosowaniem naturalnego mechanizmu regulującego poziom napięcia w ciele dla osób zestresowanych, nerwowych. Informacje oraz zapisy pod numerem telefonu w gablocie (692 318 024).

7. Centrum Pomocy Rodzinie Przystań zaprasza dzieci w wieku 10 – 12 lat na zajęcia z programowania HTML, CSS, JavaScript. Zajęcia rozpoczną się w marcu w naszym klasztorze. Wszelkie informacje oraz zapisy pod numerem telefonu Przystani (516 797 171).

8. Wielkanocne Baranki z Caritasu można nabyć w Zakrystii.

9. W zakrystii nabyć można Rozważania Drogi Krzyżowej z fragmentami Pisma Świętego opatrzone ikonami stacji Drogi Krzyżowej z naszego kościoła. Ich zakup jest cegiełką na spłatę posadzki.

10. Nowy numer miesięcznika W drodze oraz książki dominikańskiego wydawnictwa W drodze – do nabycia u naszych studentów w Galerii Ope. Zapraszamy.

11. Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 10 informuje, że rozpoczęła rekrutację do klas pierwszych oraz do Punktu Przedszkolnego. Zapisy potrwają do 16 marca.

12. W najbliższą niedzielę bracia zbierać będą ofiary na wykończenie wnętrze naszego kościoła – na spłatę posadzkę.

13. Rekolekcje dla młodzieży szkół średnich pt. „Czy wiesz, co masz?”, które poprowadzi ks. Sławomir Jeziorski, rozpoczną się w piątek 13 marca o godz. 19:30 w sali duszpasterstwa.

14. Tercjarze dominikańscy zapraszają na nabożeństwo – modlitwę wstawienniczą za przyczyną św. Dominika o dar potomstwa dla małżeństw bezdzietnych oraz tych, które starają się o poczęcie, modlić się też będziemy za rodziców oczekujących dziecka. Nabożeństwo w najbliższą sobotę 14 marca o godz. 11:30.