Kochani Parafianie i Przyjaciele kościoła św. Jacka!

W związku z trudną sytuacją epidemiologiczną, mając na uwadze wzajemną odpowiedzialność za zdrowie i życie każdego z nas, zgodnie z rozporządzeniem Prezesa Rady Ministrów o wprowadzeniu stanu zagrożenia epidemicznego w Polsce, zgodnie z dyspensą ks. bp. Jana Wątroby – ordynariusza Rzeszowskiego z dnia 13 marca 2020 r., podjęliśmy trudną decyzję o zawieszeniu publicznego sprawowania Eucharystii w naszym kościele począwszy od soboty, 14 marca od godz. 12:00 do odwołania.

W odniesieniu do wytycznych – nie jesteśmy w stanie spełnić wymogów bezpieczeństwa, wynikających z konieczności ograniczenia liczebności zgromadzenia w naszej świątyni do nie więcej niż 50 osób.

Decyzja ta obowiązuje w niedzielę i w dni powszednie – aż do odwołania. Bardzo prosimy o przyjęcie tej decyzji w duchu zaufania i wzajemnej troski.  Jesteśmy przekonani, że im radykalniejsze, chociaż dla nas wszystkich bolesne, kroki podejmiemy w obecnej chwili, tym szybciej wrócimy do normalnego życia i razem cieszyć się będziemy celebracją liturgii Triduum Paschalnego.

Kościół pozostaje mimo publicznego braku sprawowania Liturgii otwarty codziennie – zachęcamy do indywidualnej modlitwy.

Informujemy, że wszystkie przyjęte na te dni intencje mszalne odprawimy w naszej kaplicy klasztornej za klauzurą, bez możliwości uczestniczenia wiernych w Mszy świętej.

Bardzo prosimy Was o skorzystanie z dyspensy od udziału w niedzielnej Eucharystii, której udzielił ks. bp. Jan Wątroba na trzy kolejne niedziele (15, 22 i 29 marca), i o pozostanie w niedzielę w swoich domach.

Zachęcamy do skorzystanie z możliwości duchowej łączności i trwania na modlitwie. Pomoże nam w tym udział we Mszy świętej za pośrednictwem transmisji w mediach (telewizja: TVP1 niedziela godz. 7:00, radio : Radio Via, niedzielna msza św. o godz. 9:00, w dni powszednie 18:00, internet), prywatne odprawienie lectio divina na podstawie czytań mszalnych przewidzianych na dany dzień oraz o przyjęcie Chrystusa w Komunii Duchowej. Więcej informacji o Komunii duchowej.

Do odwołania nie będzie także dyżurów spowiedzi. Potrzebujemy czasu na analizę sytuacji i znalezienie bezpiecznego rozwiązania dla celebracji tego sakramentu.

Nie będziemy sprawowali także żadnych nabożeństw (modlitwa różańcowa, Droga krzyżowa, Gorzkie Żale oraz Liturgia Godzin).

Rezygnujemy ze wszystkich spotkań grup duszpasterskich oraz próby scholi przed Triduum Paschalnym. Odwołujemy zaplanowany na 22 marca Kiermasz Wielkanocny, organizowany przez duszpasterstwo dzieci.

W sprawach kancelaryjnych można kontaktować się z mailowo z o. Przeorem [email protected]. lub telefonicznie 694 480 668. Kancelaria działa normalnie (wtorek 15:00-17:30 i sobota 10:00-12:30).

Zachęcamy wszystkich Was do duchowej jedności w modlitwie przez wspólne odmawianie razem z nami Litanii Dominikańskiej do Matki Bożej we wszelkich utrapieniach.

Prosimy śledzić stronę internetową naszego klasztoru www.rzeszow.dominikanie.pl oraz nasze media społecznościowe: facebook i instagram, gdzie na bieżąco będziemy podawać nasze decyzje. Prosimy także o przekazanie naszych decyzji osobom starszym i znajomym, którzy nie posiadają dostępu do internetu.

Bądźmy solidarni w modlitwie, wzajemnej trosce oraz w sposób odpowiedzialny stosujmy się do zaleceń służb, dbających o nasze wspólne bezpieczeństwo.

Z modlitwą
Bracia Dominikanie z Rzeszowa