1. W tym tygodniu odszedł od nas do wieczności nasz Parafianin śp. Włodzimierz Baran. Powierzamy go Waszej modlitwie.

2. W Wielkim Poście zapraszamy na tradycyjne nabożeństwa: Gorzkie Żale w niedziele o godz. 15:00 z konferencją katechetyczną, a także Drogę Krzyżową w piątki o godz. 11:30 i 17:30 dla dorosłych oraz o 16:30 dla dzieci.

3. W okresie Wielkiego Postu zachęcamy do skorzystania z sakramentu pojednania. W naszym kościele spowiadamy w tygodniu w godzinach 6:30-7:00, 11:00-12:00 oraz 17:00-18:00. Spowiedź ma nas przygotować do przeżycia Triduum Paschalnego, podczas którego nie będzie, jak w poprzednim roku, dyżurów spowiedzi.

4. W naszym kościele wystawiony jest kosz na wielkopostną jał­mużnę. Jeżeli ktoś chciałby włączyć się w przygotowanie paczek dla najuboższych rodzin z naszej Parafii prosi­my o przyno­szenie trwałych produktów żywnościo­wych do wystawionego w środku kościoła kosza. Zachęcamy również, w miarę możliwości, do składania ofiar na cele charytatywne do znajdującej się w kościele skarbony.

5. Wszystkich, którzy chcieliby włączyć się w śpiew scholi podczas Triduum Paschalnego serdecznie zapraszamy jeszcze dziś na pierwszą próbę (w niedzielę 1 marca) o godz. 18:30 do części duszpasterskiej klasztoru.

6. W najbliższy poniedziałek o godz. 18:00 odprawimy Mszę św. Roczną za zmarłych poleconych na kartkach wypominkowych. Wcześniej odmówmy różaniec w ich intencji o godz. 17:30

7. Klub Ojca zaprasza na spotkanie pt.: „Pomiędzy kontrolowaniem a lekceważeniem, czyli o złotym środku w podejściu do ocen szkolnych naszych dzieci”, które odbędzie się w poniedziałek 2 marca o godz. 20:00 w sali klubu w części duszpasterskiej klasztoru.

8. Wiosenny Kurs Tańca rozpocznie się w dniu 5 marca (czwartek) o godz. 20:00 w Auli sportowej naszego klasztoru. Wszyscy chętni zostaną przyjęci. Dla kursantów nowożeńców układ pierwszego tańca weselnego w prezencie ślubnym. Zapraszamy.

9. W pierwszy piątek miesiąca spowiadamy dzieci o godz. 16:00, po spowie­dzi Msza św. o godz. 16:30. W tym dniu nie będzie nabożeństwa Drogi Krzyżowej dla dzieci.

10. Duszpasterstwo Postakademickie Wiata zaprasza w najbliższy piątek 6 marca na Mszę św. a po niej na Adorację Najświętszego Sakramentu. Początek spotkanie o godz. 19:30 w kaplicy duszpasterskiej.

11. W pierwszą sobotę miesiąca odwiedzimy naszych chorych z posługą sakramentalną. Prosimy o powiadomienie zainteresowanych, bądź zgłoszenie nowych chorych w zakrystii.

12. Centrum Pomocy Rodzinie Przystań zaprasza dzieci w wieku 10 – 12 lat na zajęcia z programowania HTML, CSS, JavaScript. Zajęcia rozpoczną się w marcu w naszym klasztorze. Wszelkie informacje oraz zapisy pod numerem telefonu Przystani (516 797 171).

13. CPR Przystań zaprasza również osoby, które ukończyły 18 rok życia na zajęcia z emisji głosu, warsztaty pt.: „Mój Przyjaciel Głos”, które odbędą się 7 marca w naszym klasztorze. Wszelkie informacje oraz zapisy pod numerem telefonu Przystani (516 797 171).

14. Wielkanocne Baranki z Caritasu można nabyć w Zakrystii.

15. Przy wyjściu z kościoła u naszych sióstr oraz w Zakrystii nabyć można Rozważania Drogi Krzyżowej z fragmentami Pisma Świętego opatrzone ikonami stacji Drogi Krzyżowej z naszego kościoła. Ich zakup jest cegiełką na spłatę posadzki.

16. Zapraszamy do Galerii Ope już po raz ostatni na wystawę z cyklu „Kontynenty” pt. „Mezoameryka”. Autorem zdjęć jest Dawid Rojek. A przy okazji zapraszamy na świeżo mieloną kawę oraz gorącą czekoladę.

17. W zeszłą niedzielę podczas „Charytatywnego Antykwariatu” dla najuboższych z naszej Parafii zebraliśmy kwotę 4436 zł. Dziękujemy za Waszą hojność i wspieranie działalności charytatywnej prowadzonej przy klasztorze.