1. Chcemy podzielić się z Wami naszą radością z dotarcia do nas trzech ikon: Matki Bożej Znaku oraz Archaniołów Gabriela i Michała. Ikony wystawiliśmy za ołtarzem. Po Świętach Wielkanocnych rozpoczynamy remont kaplicy bocznej Matki Bożej, gdzie zostaną docelowo umieszczone wspomniane ikony. Jeżeli ktoś z Państwa chciałby stać się darczyńcą i ofiarodawcą którejś z ikon, prosimy o kontakt z naszym ojcem Przeorem. Nr tel. 694 480 668, e-mail: [email protected]

2. Dziś na Mszy św. o godz. 17:17 rozpoczynamy adwentowe rekolekcje młodzieżowe pt. „Zejdz drzewa! Jak przyjąć Chrystusa”, które prowadzą o. Piotr Frey OP z Gdańska oraz o. Rafał Szymko OP z Warszawy. Nauki rekolekcyjne będą głoszone od poniedziałku do środy w sali duszpasterstwa młodzieży o godz. 19:30. Serdecznie zapraszamy.

3. W czasie Adwentu zapraszamy na Roraty od po­niedziałku do soboty o godz. 6:30 rano. Po Mszy św. Roratniej odśpiewamy Godzinki. W dni powszednie nie będzie Mszy św. o godz. 7:00 oraz spowiedzi przed Mszą św.

4. W tym tygodniu rozpoczynamy świąteczny dyżur spowiedzi w naszym kościele: od najbliższego poniedziałku 16 grudnia do soboty 21 grudnia spowiadamy w godzinach: 9:00 – 12:00 oraz 15:00 – 18:00. W przyszłym tygodniu – w poniedziałek 23 grudnia wszyscy spowiadamy w Parafii M.B. Saletyńskiej a w Wigilię odwiedzamy chorych z naszej Parafii. Grafik dyżurów spowiedzi dostępny jest na stronie internetowej naszej Parafii. Zachęcamy do nie odkładania spowiedzi.

5. Zbiórka dla ministrantów pragnących służyć podczas Pasterki odbędzie się w najbliższą sobotę 21 grudnia godz. 10:00 w zakrystii. Zapraszamy do Służby Liturgicznej Ołtarza.

6. Kalendarz z ikonami z naszego kościoła na 2020 rok (fot. Tadeusza Poźniaka) związany ze zbliżającą się konsekracją kościoła można nabyć w zakrystii. Zakup kalendarza jest cegiełką na spłatę wykonanej posadzki w naszym kościele.

7. Opłatki oraz świece Caritasu na stół wigilij­ny do nabycia w Zakrystii.

8. Jak co roku nasza grupa charytatywna św. Marcina de Porres przygotowała Drzewko Adwentowe. Ozdobami na tej choince są kartki z konkretnymi prezentami prze­znaczonymi na paczki dla najuboższych rodzin i dzieci z terenu Parafii oraz osób bezdomnych. Zachęcamy do zabierania karteczek i przygotowania prezentu. Prezenty wraz z karteczką prosimy przynosić do wystawionego z tyłu kościoła kosza. Za przygotowanie prezentów serdecz­nie dziękujemy.

9. Zapraszamy na wspólne pielgrzymki w roku 2020 do: Izraela – Jordanii w czerwcu, Libanu w lipcu oraz do Armenii – Gruzji w sierpniu. Wszystkie informacje oraz zapisy na stronie naszej Parafii.

10. Zapraszamy do Galerii Ope na pierwszą wystawę z cyklu „Kontynenty” pt. „Indie”. Autorką zdjęć jest Magdalena Szczoczarz. A przy okazji na świeżo mieloną kawę oraz gorącą czekoladę.

11. Wraz z Wyższą Szkołą Informatyki i Zarządzania zapraszamy do udziału w spotkaniu pt. „Polskie szanse i zaniechania” z udziałem o. Ludwika Wiśniewskiego OP, prof. Aleksandra Halla, prof. Pawła Kowala oraz prof. Tadeusza Pomianka, które zainauguruje II edycję paneli dyskusyjnych pt. „W labiryncie świata”. Spotkanie odbędzie się 18 grudnia o godz. 17:00 w Filharmonii Podkarpackiej. Wstęp wolny – wymagana wcześniejsza rezerwacja miejsc.

12. Dzisiaj nasi bracia będą zbierać ofiary na wykończenie wnętrza kościoła – na spłatę wykonanej posadzki. Jako Parafia przystąpiliśmy do programu „Polska bezgotówkowa” dzięki której ofiary można składać również przez terminal płatniczy. Dziękujemy wszystkim, którzy wspierają nas wpłacając ofiary przez stronę internetową akcjagrawitacja.pl, na której można zobaczyć dotychczasowy przebieg prac we wnętrzu kościoła.