1. W poniedziałek 6 stycznia obchodzimy Uroczystość Objawienia Pańskiego – Trzech Króli. Poświęcenie kadzidła i kredy odbywać się będzie podczas każdej mszy św. W tym dniu porządek mszy św. jak w każdą niedzielę.

2. We wtorek 7 stycznia o godz. 18:00 zapraszamy na Mszę św. Roczną za zmarłych poleconych na kartkach wypominkowych. Wcześniej odmówimy w ich intencji różaniec.

3. W tym tygodniu kancelaria parafialna będzie czynna jedynie w sobotę 10:00 – 12:30.

4. Tercjarze dominikańscy zapraszają na nabożeństwo – modlitwę wstawienniczą za przyczyną św. Dominika o dar potomstwa dla małżeństw bezdzietnych oraz tych, które starają się o poczęcie, modlić się też będziemy za rodziców oczekujących dziecka. Nabożeństwo w najbliższą sobotę 11 stycznia o godz. 11:30.

5. Zapraszamy członków róż różańcowych na coroczny wspólny opłatek, który odbędzie się w sobotę 11 stycznia o godz. 15:00 w refektarzu klasztornym.

6. Zimowy kurs tańca towarzyskiego rozpocznie się w przyszłym tygodniu we wtorek 14 stycznia 2018 r. o godz. 18:00 w auli sportowej. Zapisy na miejscu przed zajęciami lub pod numerem telefonu dostępnym w gablocie (606 850 371). Dla kursantów nowożeńców układ pierwszego tańca weselnego w prezencie ślubnym.

7. Przystań u dominikanów zaprasza na sesje grupowe i indywidualne zajęć TRE. Jest to metoda z zastosowaniem naturalnego mechanizmu regulującego poziom napięcia w ciele dla osób zestresowanych, nerwowych. Informacje oraz zapisy pod numerem telefonu w gablocie (692 318 024).

8. Po Świętach rozpoczęliśmy akcję „Świetlany recykling” polegającą na zbiórce wszystkich wypalonych świec. Dzięki tej zbiórce pozyskamy nowe świece do naszego kościoła. Zużyte świece można składać w zakrystii.

9. Zapraszamy na wspólne pielgrzymki w roku 2020 do: Izraela – Jordanii w czerwcu, Libanu w lipcu oraz do Armenii – Gruzji w sierpniu. Wszystkie informacje oraz zapisy na stronie naszej Parafii.

10. Zapraszamy do Galerii Ope na nową wystawę fotografii pt. „HN50mm”. Autorem zdjęć jest krakowski artysta Krzysztof Piła. A przy okazji na świeżo mieloną kawę oraz gorącą czekoladę.

11. Kontynuujemy wizytę duszpasterską naszej parafii, tzw. kolędę. Prosimy o przygoto­wanie krzyża, świec i kropidła, a dzieci o zeszyty do kate­chezy. Kolędę rozpoczyna­my o godz. 16:00. Przez cały czas kolędy – do piątku 10 stycznia – nie bę­dzie wieczornego dyżuru spowiedzi w dni po­wszednie. Plan kolędy na nadchodzący tydzień znaleźć można w gablotce i na stronie internetowej naszej Parafii.

12. Jeżeli przez naszą nieuwagę, czy z powodu nieobecności domowników nie do­szło do spo­tkania kolędowego w przewidzianym czasie, informuje­my, że istnie­je możliwość tzw. „uzupełnień”. Prosimy wszystkie osoby, które pragnęłyby jeszcze naszej wizyty o pozo­stawienie w zakrystii danych kontaktowych. „Uzupełnienia kolędowe” obędą się w najbliższy piątek 10 stycznia od godz. 16:00.