UWAGA! Ze względu na sytuację epidemiczną w Polsce i na świecie pielgrzymka została odwołana.
Termin:
15.08 – 27.08.2020 r.
DZIEŃ 1
Kraków-Kutaisi
Zbiórka na lotnisku Balice o 8:30. Wylot do Kutaisi o godz.10:35. Zakwaterowanie, kolacja i nocleg w hotelu w Tschaltubo.
DZIEŃ 2
Tschaltubo – Gelati – Ahalcyche: Zwiedzanie położonego w malowniczym wąwozie, doskonale zachowanego średniowiecznego monastyru Gelati – niegdyś ważnego centrum kulturalnego, religijnego i naukowego, miejsca narodzin gruzińskiej myśli renesansowej. Przejazd do słynnego ośrodka wypoczynkowego i uzdrowiska Borżomi. Wizyta w Parku Narodowym Borżomi-Karagauli oraz degustacja wody z tutejszych źródeł. Przejazd na nocleg do Ahalcyche.
DZIEŃ 3
Ahalcyche-Vardzia-Giumri
Zwiedzanie Vardzia – pozostałości średniowiecznego, skalnego miasta wykutego w tufowym masywie. Przejazd na nocleg do Giumri.
DZIEŃ 4
Giumri – Erywań
Zwiedzanie miasta: Muzeum Zagłady – miejsce pamięci o zbrodni popełnionej na Ormianach przez władze tureckie w XIX i XX wieku – oraz Muzeum Paradżanowa, jednego z najwybitniejszych reżyserów filmowych XX wieku. Wizyta w wytwórni armeńskiego koniaku. Obiadokolacja i nocleg.
DZIEŃ 5
Erywań – eczmiadzyń – erywań
Zwiedzanie erywańskiego Muzeum Matenadaran, w którym przechowywane są bezcenne ormiańskie manuskrypty. Przejazd do miejscowości Zwartnoc, gdzie znajdują się ruiny katedry z VII w. Wizyta w Eczmiadzynie – centrum Kościoła Ormiańskiego i siedzibie Patriarchy. Zwiedzanie katedry (najstarszej chrześcijańskiej świątyni w Armenii) oraz kościoła św. Hripsime.
DZIEŃ 6
Erywań – Khor Virap – Noravank – goris
. Przejazd do dawnej ormiańskiej stolicy Artaszat: zwiedzanie ruin miasta i kompleksu klasztornego. Przejazd do monastyru Khor Virap, gdzie więziony był św. Grzegorz Oświeciciel, zanim wyleczył króla Tirydatesa III, co stało się przyczyną królewskiego nawrócenia i przyjęcia chrześcijaństwa jako religii państwowej. Podziwianie panoramy góry Ararat, na której szczycie, zgodnie z tradycją, osiadła Arka Noego. Zwiedzanie usytuowanego na skalnej półce XIII-wiecznego klasztoru Norawank. Zwiedzanie kamiennego kręgu (tzw. ormiański Stonehange) Przejazd na obiadokolację i nocleg do Goris.
DZIEŃ 7
Goris – taatew – Sewan
Przejazd z Goris do monasteru Taatew, przejażdżka najdłuższą kolejką linową na świecie, zwiedzanie centrum ormiańskiego renesansu oraz ważnego ośrodka akademickiego w średniowieczu. W drodze nad jezioro Sewan postój na przełęczy Selim i zwiedzanie karawanseraju z XII w. Kolacja i nocleg w Sewan.
DZIEŃ 8
Sewan– hagpat – tbilisi
Po śniadaniu zwiedzanie zwiedzanie Kościoła Sewanavank. Przejazd do Gruzji. Zwiedzanie Tbilisi.
DZIEŃ 9
Tbilisi
Zwiedzanie Tbilisi: spacer po Starym Mieście (kościół Anczishati, katedra Sioni, kościół Metechi), wjazd kolejką linową do twierdzy Narikale, spacer w okolicy łaźni i źródeł termalnych, wizyta w Muzeum Narodowym, gdzie znajduje się kolekcja najstarszych ikon gruzińskich. Nocleg w Tbilisi.
DZIEŃ 10
Tbilisi – signagi – bodbe – tbilisi
Przejazd do położonej we wschodniej części kraju Kachetii – głównego regionu uprawy winorośli. Wizyta w położonym na szczycie wysokiej góry mieście Signagi, skąd rozciąga się widok na Równinę Alzańską. Degustacja wina i czaczy (gruzińskiego odpowiednika włoskiej grappy). Zwiedzanie monastyru Bodbe – kompleksu klasztornego św. Niny, apostołki i patronki Gruzji, oraz centrum biskupiego Kachetii. Powrót na nocleg do Tbilisi.
DZIEŃ 11
Tbilisi – ananuri – kazbegi – gudauri
Przejazd do pochodzącej z przełomu XVI i XVII w. fortecy Ananuri, usytuowanej na tzw. Gruzińskiej Drodze Wojennej. Przejazd do malowniczego miasta Kazbegi, położonego na zboczu najwyższego szczytu Gruzji – góry Kazbek (5033 m. n.p.m.). Możliwość wjazdu jeepami do usytuowanego na wysokości 2170 m. XIV-wiecznego kościoła Św. Trójcy (Tsminda Sameba).
Przejazd na nocleg do kurortu Gudauri.
DZIEŃ 12
Gudauri – Mccheta – Tschaltubo
Przejazd do Mccheta – dawnej stolicy gruzińskiego Królestwa Iberii, obecnie centrum duchowego Gruzji. Zwiedzanie XI-wiecznej katedry Sweti Cchoweli (dosł. ‘drzewo życia’) – perły architektury gruzińskiej, a zarazem siedziby katolikosa. Wizyta w znajdującym się na szczycie wzgórza monastyrze Dżwari (Krzyża). Nocleg w Tschaltubo.
DZIEŃ 13
kutaisi – Kraków
Przejazd z Tschaltubo na lotnisko Kutaisi. Lądowanie w Krakowie o 17:40.
Kolejność zwiedzania oraz noclegów może ulec zmianie.
I. CENA: 2000,-PLN + 1050 USD
CENA OBEJMUJE:
– przeloty samolotem liniowym WIZZAIR na trasie Kraków-Kutaisi-Kraków
– zakwaterowanie w hotelach 3*
– transport klimatyzowanym autokarem
– dwa posiłki dziennie: śniadanie i kolacja
– gruzińska uczta (supra) w Kachetii
– ubezpieczenie KL i NNW
– opiekę polskiego pilota oraz lokalnego przewodnika
– bilety wstępu do zwiedzanych obiektów
– wjazd jeepami z Kazbegi w pobliże kościoła Św. Trójcy pod górą Kazbek
– degustacje armeńskich koniaków oraz gruzińskich win
CENA NIE OBEJMUJE:
obiadów
II. Harmonogram płatności:
Kwota złotówkowa:
– I rata (1000 zł) po dokonaniu rezerwacji,
– II rata (1000 zł) do 30 czerwca 2020 roku.
Kwotę dolarowa:
(1050 USD) należy wpłacić na podane konto walutowe do 30 czerwca 2020 roku.
Płatności złotówkowe na konto Parafii:
86 1020 4391 0000 6002 0069 3895
Parafia rzymsko-katolicka św. Jacka
oo. Dominikanie
ul. Dominikańska 15
35-041 Rzeszów
Płatności dolarowe:
numer konta zostanie podany później
W opisie każdego przelewu prosimy wpisać: „Armenia-Gruzja 15-27.08.2020r., wpłata za uczestnika…. imię i nazwisko”.
UWAGA !! Paszport musi być ważny 6 miesięcy od daty zakończenia pielgrzymi!
III. Warunki i terminy rezygnacji z wyjazdu
W przypadku rezygnacji po 30.06.2020 zwrot zaliczki uwarunkowany jest wskazaniem innej osoby na miejsce rezygnującego Uczestnika
W przypadku rezygnacji w terminie krótszym niż 15 dni przed wyjazdem zwrot wpłaconych pieniędzy uwarunkowany jest wskazaniem innej osoby na miejsce rezygnującego Uczestnika oraz zgodą linii lotniczych na zmianę nazwiska pasażera na bilecie lotniczym. Osoba rezygnująca obciążona zostaje dodatkowo opłatą za zmianę nazwiska na bilecie.
IV. Dane osobowe
Potwierdzając swój udział w pielgrzymce należy – oprócz wpłaty zaliczki – przekazać o. Arturowi Gałeckiemu OP następujące dane osobowe:
– imię i nazwisko (tak jak wpisane w paszporcie)
– datę urodzenia
– adres zameldowania (lub stałego zamieszkania)
– serię i numer paszportu
– datę ważności paszportu
– telefon kontaktowy
V. ZAPISY:
o. Artur Gałecki OP
[email protected]
+48 694 480 668
lub skorzystaj z poniższego formularzu