1. W tym tygodniu odeszła od nas do wieczności nasza parafianka śp. Zofia Zapłocińska. Powierzamy ją Waszej modlitwie.

2. Kartki wypominkowe, z wypisanymi imionami zmarłych można jeszcze składać przez cały listopad w zakry­stii. W intencji tych zmarłych odprawiamy 12 Mszy św. tzw. Rocz­nych – w pierwsze poniedziałki miesiąca – a przez cały listopad od poniedziałku do soboty o 17:30 odmawiamy wspólnie różaniec z odczytywaniem imion zmarłych.

3. W najbliższy wtorek 19 listopada zapraszamy wszystkie dzieci na kolejne spotkanie z cyklu: Pediatrzy czytają dzieciom. Początek o godz. 18:00 w naszym Antykwariacie.

4. Pozostało jeszcze kilka wolnych miejsc dla dzieci w wieku od 5 do 10 lat w Małej Akademii Robotyki. Zajęcia z zakresu programowania, sterowania robotów, rozwijania umiejętności algorytmicznego myślenia bez użycia elektroniki rozpoczynają się w najbliższą sobotę 23 listopada. Wszystkie informacje oraz zapisy pod numerem telefonu Przystani (516 797 171)

5. Już dziś zapraszamy na rekolekcje adwentowe o wierze pt. „O Bogu bliskim” – głosi o. Roman Bielecki OP z Poznania. Początek za dwa tygodnie w pierwszą niedzielę Adwentu – 1 grudnia.

6. Kalendarz z ikonami z naszego kościoła na 2020 rok (fot. Tadeusza Poźniaka) związany ze zbliżającą się konsekracją kościoła można nabyć w zakrystii. Zakup kalendarza jest cegiełką na spłatę wykonanej posadzki w naszym kościele.

7. Przypominamy o prowadzonej przy naszej parafii akcji pt. „Świetlany recykling” polegającej na zbiórce wypalonych świec. Dzięki nim pozyskamy nowe świece do kościoła. Ogarki można składać w zakrystii.

8. Grupa charytatywna św. Marcina de Porres organizuje zbiórkę książek, które posłużą do organizacji charytatywnego antykwariatu. Książki można składać do wystawionego z tyłu kościoła kosza bądź w zakrystii.

9. Zapraszamy na wspólne pielgrzymki w roku 2020 do: Izraela – Jordanii w czerwcu, Libanu w lipcu oraz do Armenii – Gruzji w sierpniu. Wszystkie informacje oraz zapisy na stronie naszej Parafii.

10. Dzisiaj nasi bracia będą zbierać ofiary na wykończenie wnętrza kościoła – na spłatę wykonanej posadzki. Jako Parafia przystąpiliśmy do programu „Polska bezgotówkowa” dzięki której ofiary można składać również przez terminal płatniczy. Dziękujemy wszystkim, którzy wspierają nas wpłacając ofiary przez stronę internetową akcjagrawitacja.pl, na której można zobaczyć dotychczasowy przebieg prac we wnętrzu kościoła.