1. W tym tygodniu odeszła od nas do wieczności nasza parafianka śp. Maria Kopiec. Powierzamy ją waszej modlitwie.

2. Rozpoczęliśmy rekolekcje adwentowe – o wierze – pt. „O Bogu bliskim”, które prowadzi o. Roman Bielecki OP z Poznania. Nauki rekolekcyjne będą głoszone od poniedziałku do środy po Mszach św. o go. 12 i 18. Serdecznie zapraszamy.

3. W czasie Adwentu zapraszamy na Roraty od po­niedziałku do soboty o godz. 6:30 rano. Po Mszy św. Roratniej odśpiewamy Godzinki. W dni powszednie nie będzie Mszy św. o godz. 7:00 oraz spowiedzi przed Mszą św.

4. Jak co roku nasza Grupa Charytatywna św. Marcina de Porres przygotowała Drzewko Adwentowe. Ozdobami na tej choince są kartki z konkretnymi prezentami przeznaczonymi na paczki dla najuboższych rodzin i dzieci z terenu Parafii oraz osób bezdomnych – podopiecznych siostry Małgorzaty Chmielewskiej. Zachęcamy do zabierania karteczek. Przygotowany prezent będzie można złożyć w koszu z tyłu kościoła do Świąt Bożego Narodzenia. Za przygotowanie prezentów serdecznie dziękujemy.

5. W poniedziałek 2 grudnia o godz 18:00 odprawimy Mszę św. Roczną za zmarłych poleconych na kartkach wypominkowych – o godz. 17:30 odmówimy wspólnie różaniec w intencji zmarłych.

6. Również w poniedziałek 2 grudnia o godz. 20:00 Klub Ojca zaprasza na spotkanie pt. „Jak być ojcem w epoce fake news?” Spotkanie w „szarej sali” w części duszpasterskiej

7. W każdą środę zapraszamy na: zajęcia taneczne dla mam w ciąży oraz mam z dziećmi w chustach i nosidłach – w naszej auli sportowej o godz. 10:30 oraz na nowy cykl zajęć tanecznych dla dzieci w wieku 7-11 lat – również w auli sportowej o godz. 17:00 Szczegółowe informacje na plakatach.

8. W pierwszy piątek miesiąca zapraszamy dzieci na dodatkowy dyżur spowiedzi o godz. 16:00, po spowie­dzi Msza św. o godz. 16:30.

9. Duszpasterstwo Postakademickie Wiata zaprasza na spotkanie w najbliższy piątek 6 grudnia o godz. 19:30. Spotkanie rozpocznie się Mszą świętą z Adoracją Najświętszego Sakramentu w kaplicy duszpasterskiej.

10. W pierwszą sobotę września odwiedzimy cho­rych parafian z po­sługą sakramentalną. Prosimy o powiadomienie zainte­resowanych i ewen­tualne zgłoszenie w zakry­stii no­wych osób.

11. W sobotę 7 grudnia – w wigilię uroczystości Niepokalanego Poczęcia N.M.P., która w tym roku przypada w II Niedzielę Adwentu zapraszamy Was serdecznie po mszy św. o godz. 18:00 na wspólne I nieszpory uroczystości oraz śpiew Akatystu ku czci Bogurodzicy.

12. W przyszłą niedzielę 8 grudnia na mszy św. akademickiej o godz. 19:00 rozpoczną się adwentowe rekolekcje akademickie pt. „Ogrodnik, czyli o początku człowieka”. Rekolekcje wygłosi o. Paweł Koniarek OP – duszpasterz akademicki z Gdańska.

13. Kalendarz z ikonami z naszego kościoła na 2020 rok (fot. Tadeusza Poźniaka) związany ze zbliżającą się konsekracją kościoła można nabyć w zakrystii. Zakup kalendarza jest cegiełką na spłatę wykonanej posadzki w naszym kościele.

14. Opłatki oraz świece Caritasu na stół wigilij­ny można już nabyć w Zakrystii.

15. Zapraszamy na wspólne pielgrzymki w roku 2020 do: Izraela – Jordanii w czerwcu, Libanu w lipcu oraz do Armenii – Gruzji w sierpniu. Wszystkie informacje oraz zapisy na stronie naszej Parafii.

16. Zapraszamy do Galerii Ope na pierwszą wystawę z cyklu „Kontynenty” pt. „Indie”. Autorką zdjęć jest Magdalena Szczoczarz. A przy okazji na świeżo mieloną kawę oraz gorącą czekoladę.

17. Studenci z Duszpasterstwa Akademickiego sprzedają ksiązki wydawnictwa W drodze oraz najnowszy numer miesięcznika W drodze. Szczególnie polecamy książkę „Po co światu mnich”

18. Zapraszamy na kiermasz kartek, stroików i ozdób świątecznych wykonanych ręcznie. Dochód zostanie przeznaczony na rozwój duszpasterstwa dzieci prowadzonego przez nasze siostry.