1. W najbliższy wtorek 13 sierpnia zapraszamy na Fatimski Różaniec Pokutny. Początek nabożeństwa po mszy św. o godz. 18:00.

2. W czwartek 15 sierpnia, obchodzimy uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. W naszym kościele program Mszy św. jak w każdą niedzielę. Po każdej Mszy świętej poświęcimy przyniesione do świątyni zioła.

3. Zapraszamy na uroczystą Mszę św. odpustową ku czci św. Jacka, patrona naszej parafii, która odprawiona zostanie w najbliższą sobotę 17 sierpnia o godz. 18:00. W tym dniu poświęcimy kłosy oraz udzielimy specjalnego błogosławieństwa dzieciom. Po Mszy świętej, jak co roku, zapraszamy do naszego ogrodu klasztornego na mały poczęstunek.

4. Trwają zapisy dla młodzieży do sakramentu bierzmowania. Zapisy prowadzimy wyłącznie przez formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie internetowej naszego klasztoru. Zapisać się można do końca sierpnia.

5. Centrum Pomocy Rodzinie Przystań zaprasza osoby dorosłe na wyjątkowy kurs języków angielskiego i rumuńskiego od podstaw. Zajęcia rozpoczynają się we wrześniu. Wszelkie informacje oraz zapisy pod numerem telefonu Przystani 516 797 171.

6. Centrum Pomocy Rodzinie Przystań zaprasza na kolejne wakacyjne warsztaty rozwojowe pt.: „Motywacja w dążeniu do celu”. Zajęcia odbędą się 14 sierpnia. Wszystkie informacje oraz zapisy pod numerem telefonu Przystani 516 797 171

7. Zapraszamy na pielgrzymkę do opactwa benedyktynów w Tyńcu i benedyktynek w Staniątkach oraz kościoła 10 tys. Męczenników w Niepołomicach w dniu 21 września. Zapisy w zakrystii.

8. Przypominamy o prowadzonej przy naszej parafii akcji pt. „Świetlany recykling” polegającej na zbiórce wypalonych świec. Dzięki nim pozyskamy nowe świece do kościoła. Ogarki można składać w zakrystii.

9. W ostatnią niedzielę s. Jolanta – dominikanka – zebrała na prowadzoną przez siostry pracę misyjną w Rosji ofiary w wysokości 37 089 zł. W imieniu sióstr bardzo serdecznie dziękujemy.

10. W przyszłą niedzielę nasi bracia będą zbierać ofiary na wykończenie wnętrza kościoła – na posadzkę. Wszystkie informacje o zbiórce można śledzić na stronie akcjagrawitacja.pl.