1. W tym tygodniu odeszła od nas do wieczności nasza Parafianka śp. Krystyna Masełek, którą polecamy Waszej modlitwie.
2. Zapraszamy w czasie wakacji na nabożeństwa różańcowe w ciągu tygodnia od poniedziałku do soboty o godz. 17:30 oraz na Koronkę do Bożego Miłosierdzia o godz. 15:00
3. W najbliższy poniedziałek 1 lipca o godz 18:00 odprawimy Mszę św. roczną za zmarłych poleconych na kartkach wypominkowych – o godz. 17:30 odmówimy wspólnie różaniec w intencji zmarłych.
4. Duszpasterstwo Postakademickie Wiata zaprasza w najbliższy piątek – 5 lipca o godz. 19:30 na spotkanie z organizatorką Festiwalu Wiary, p. Joanną Szczerbaty pt. „Ewangelizacja w praktyce”. Spotkanie odbędzie się w sali duszpasterstwa akademickiego. Zapraszamy.
5. W pierwszy piątek miesiąca nie będzie dodatkowej spowiedzi i Mszy św. dla dzieci.
6. W pierwszą sobotę miesiąca odwiedzimy naszych chorych z posługą sakramentalną. Prosimy o powiadomienie zainteresowanych, bądź zgłoszenie nowych chorych w zakrystii.
7. W następną niedzielę po Mszy św. o godz. 8:30 zmiana Tajemnic Różańcowych.
8. Rozpoczynamy zapisy dla młodzieży do sakramentu bierzmowania. Zapisy prowadzimy wyłącznie przez formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie internetowej naszego klasztoru. Zapisy trwają do końca sierpnia.
9. Centrum Pomocy Rodzinie Przystań zaprasza osoby dorosłe na wakacyjny intensywny kurs języka angielskiego (od podstaw) w lipcu oraz na kurs języka hiszpańskiego (od podstaw) w sierpniu. Wszelkie informacje oraz zapisy pod numerem telefonu Centrum Pomocy Rodzinie Przystań dostępnym w gablotce.
10. Zapraszamy na wakacyjny kurs tańca, który rozpocznie się 4 lipca o godz. 20:00 w auli sportowej. Wszyscy chętni zostaną przyjęci a dla kursantów nowożeńców układ pierwszego tańca weselnego gratis.
11. Galeria Ope zaprasza na wystawę Fundacji Historycznej Lotnictwa Polskiego pt. „Polska Eskadra Balonowa w latach 1940 – 1946”
12. Informujemy, że w tym tygodniu rozpocznie pracę w naszej parafii o. Mirosław Nowak OP, który pracował do tej pory w klasztorze w Hermanicach. Polecamy Go Waszej modlitwie.
13. W ramach Akcji Grawitacja – zbuduj z nami grunt pod nogami – można nabyć płytę – cegiełkę z drugą serią kazań naszego Przeora o. Artura Gałeckiego OP. Dochód ze sprzedażny będzie przeznaczony na spłatę posadzki. Płytę można nabyć u sióstr przy wyjściu z kościoła oraz w zakrystii.
14. Dzieciom, młodzieży, rodzicom i nauczycielom, wszystkim, którzy wyjeżdżają na wakacje i którzy pozostają w domach życzymy udanego i bez­piecznego wypo­czynku.