1. W tym tygodniu odszedł od nas do wieczności nasz Parafianin śp. Jerzy Rusin, którego polecamy Waszej modlitwie.

2. Zapraszamy na nabożeństwo czerwcowe w ciągu tygodnia od poniedziałku do soboty o godz. 17:30.

3. Serdecznie dziękujemy członkom Żywego Różańca oraz Klubowi Seniora za przygotowanie ołtarzy podczas procesji Bożego Ciała. Zachęcamy innych parafian do dołączenia do tych grup duszpasterskich.

4. Jeszcze dziś zapraszamy wszystkie dzieci oraz dorosłych po Mszy św. o godz. 10:00 na festyn charytatywno – rodzinny „Cuda wianki”, podczas, którego wszyscy chętni będą mieli okazję lepiej przygotować się do wakacyjnych wyjazdów poprzez spotkania z policjantami, strażakami, wojskiem oraz personelem medycznym. Dla dzieci zaplanowanych zostanie wiele zabaw oraz niespodzianek. Będą słodycze, kawa i lemoniada.

5. W najbliższą środę 26 czerwca gościć będziemy o. Joe Pereira, kapłana z Indii, spowiednika św. Matki Teresy z Kalkuty oraz założyciela fundacji Kripa (Łaska). Serdecznie zapraszamy na spotkanie poświęcone medytacji chrześcijańskiej oraz na wspólną medytację. Początek spotkania o godz. 19:00 w kościele.

6. W przyszłą sobotę 29 czerwca o godz. 19:00 zapraszamy do Antykwariatu na spotkanie inaugurujące wystawę w naszej Galerii OPe zatytułowaną „Archiwum Tarnopolskie rodziny Blicharskich”. Będzie ona okazją do zapoznania się z historią niezwykłego zbioru dokumentującego dzieje miasta wpisującego się w dziedzictwo Polskich Kresów Wschodnich, jak również poznania postaci Czesława Blicharskiego – Tarnopolanina, Sybiraka i lotnika 300 Dywizjonu Bombowego z okresu II wojny światowej. Przez kilkadziesiąt lat tworzył on to archiwum wspólnie z żoną Kazimierą i córką Bożeną. Serdecznie zapraszamy.

7. Rozpoczynamy zapisy dla młodzieży do sakramentu bierzmowania. Zapisy prowadzimy wyłącznie przez formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie naszego klasztoru. Zapisy trwają do końca sierpnia.

8. Centrum Pomocy Rodzinie Przystań zaprasza osoby dorosłe na wakacyjny intensywny kurs języka angielskiego (od podstaw) w lipcu oraz na kurs języka hiszpańskiego (od podstaw) w sierpniu. Wszelkie informacje oraz zapisy pod numerem telefonu Centrum Pomocy Rodzinie Przystań dostępnym w gablotce.

9. Zapraszamy na wakacyjny kurs tańca, który rozpocznie się 4 lipca o godz. 20:00 w auli sportowej. Wszyscy chętni zostaną przyjęci a dla kursantów nowożeńców układ pierwszego tańca weselnego gratis.

10. 24 czerwca Prezydent Miasta zaprasza mieszkańców osiedla Dąbrowskiego do udziału w konsultacjach społecznych dotyczących utworzenia nowego osiedla Zawiszy Czarnego. Szczegółowe informacje w gablocie.

11. Informujemy, że nasz klasztor opuszcza o. Ryszard Paklikowski OP, który od ponad 18 lat pracował w naszej parafii. Od lipca zamieszka w klasztorze w Ustroniu – Hermanicach, natomiast przybywa do nas z Hermanic o. Mirosław Nowak OP. Dziękujemy o. Ryszardowi za lata pracy w naszym klasztorze i parafii. Ostatnią Mszę św. o godz. 7:00 w niedzielę o. Ryszard odprawi za tydzień 30 czerwca. Obu ojców polecamy Waszej pamięci i modlitwie.

12. W zeszłym tygodniu na spłatę posadzki zebraliśmy dzięki Państwa hojności kwotę 9 677 zł Serdecznie dziękujemy za wszystkie ofiary również wpłacane przez stronę akcjagrawitacja.pl