1. W tym tygodniu odeszła od nas do wieczności nasza parafianka śp. Władysława Stempak. Polecamy zmarłą oraz rodzinę Waszej modlitwie.

2. Dziś podczas Mszy św. o godz.: 7, 8:30, 10, 11:30, 13 oraz 16 rozpoczynają się rekolekcje parafialne pt. „Wiarygodna jest tylko miłość”, które głosi o. Andrzej Kuśmierski OP z Wrocławia. Od poniedziałku do środy Mszę św. z konferencją będziemy celebrować o godz.: 12 i 18. Serdecznie zapraszamy.

3. W Wielkim Poście zapraszamy na nabożeństwo: Gorzkich Żali w niedzielę o godz. 15:00 wraz z konferencją katechetyczną.

4. Jak co roku zapraszamy studentów, młodzież, dzieci, wszystkich parafian oraz grupy działające przy naszym klasztorze na Drogę Krzyżową ulicami Parafii. Nabożeństwo rozpocznie się w piątek o godz. 20:00 w naszym kościele a zakończy się w kościele MB Saletyńskiej. Prosimy o przyniesienie świec. W tym dniu w naszym kościele odbędzie się tylko Droga Krzyżowa o godz. 11.30, natomiast nie będzie tego nabożeństwa o godz.: 16:30 i 17:30.

5. W okresie Wielkiego Postu zachęcamy do skorzystania z sakramentu pojednania. W tym tygodniu ulega zmianie grafik dyżurów spowiedzi. Od poniedziałku do soboty spowiadamy w godzinach: 9:00 – 12:00 oraz 15:00 – 18:00. Spowiedź ma nas przygotować do przeżycia Triduum Paschalnego, podczas którego nie będziemy spowiadali.

6. W naszym kościele wystawiony jest kosz na wielkopostną jał­mużnę. Jeżeli ktoś chciałby włączyć się w przygotowanie paczek dla najuboższych rodzin z naszej Parafii prosi­my o przyno­szenie trwałych produktów żywnościo­wych do wystawionego w środku kościoła kosza. Zachęcamy również, w miarę możliwości, do składania ofiar na cele charytatywne do znajdującej się w kościele skarbony.

7. Wielkanocne Baranki z Caritasu można jeszcze nabyć w Zakrystii.

8. Przypominamy o prowadzonej przy naszej parafii akcji pt. „Świetlany recykling” polegającej na zbiórce wypalonych świec. Dzięki nim pozyskamy nowe świece do kościoła. Ogarki można składać w zakrystii.

9. Tercjarze dominikańscy zapraszają na nabożeństwo – modlitwę wstawienniczą za przyczyną św. Dominika o dar potomstwa dla małżeństw bezdzietnych oraz tych, które starają się o poczęcie, modlić się też będziemy za rodziców oczekujących dziecka. Nabożeństwo w najbliższą sobotę 13 kwietnia o godz. 11:30.

10. Grupa „Plus Minus 40” – dla osób idących przez życie w pojedynkę zaprasza na spotkanie w najbliższą sobotę 13 kwietnia o godz. 18:00 do Zielonej Sali

11. W najbliższą sobotę o godz.: 10:00 zapraszamy wszystkich ministrantów pragnących włączyć się w liturgię Triduum Paschalnego. Spotkanie odbędzie się w zakrystii.

12. W przyszłą niedzielę młodzież z duszpasterstwa szkół średnich sprzedawać będzie palmy. Dochód ze sprzedaży przeznaczony będzie na wyjazdy duszpasterskie.

13. Nasi studenci z duszpasterstwa akademickiego za tydzień zapraszają do nabycia książek z wydawnictwa W drodze oraz najnowszego numeru miesięcznika W drodze.

14. Centrum Pomocy Rodzinie Przystań zaprasza wszystkie osoby odczuwające skutki życia w stresie do udziału w zajęciach grupowych i indywidualnych dotyczących technik uwalniania stresu i napięć z ciała – TRE. Zajęcia prowadzone będą przez certyfikowaną terapeutkę w dniach 13 – 14 kwietnia w naszym klasztorze. Wszelkie informacje oraz zapisy pod numerem telefonu: 692 318 024.

15. Zapraszamy w lipcu na pielgrzymkę do Włoch szlakiem dominikańskim – pozostało jeszcze kilka wolnych miejsc. A w październiku do Izraela i Jordanii. Wszystkie informacje oraz zapisy przez naszą stronę internetową. Zapraszamy.

16. Do naszej Galerii Ope zapraszamy na wystawę fotografii o początkach polskiego lotnictwa pt.: „Jak powstała biało – czerwona szachownica?” oraz na świeżo mieloną kawę i gorącą czekoladę.

17. Ze względu na dużą ilość osób przyjeżdżających do naszego kościoła, informujemy, że istnieje możliwość parkowania samochodów na terenie Szkoły Podstawowej nr 10 oraz na parkingu Politechniki Rzeszowskiej.

18. W przyszłą niedzielę bracia będą kwestować na wykończenie wnętrza naszego kościoła – na posadzkę. Serdecznie dziękujemy za wszystkie ofiary wpłacane przez stronę akcjagrawitacja.pl na której również można śledzić przebieg prac we wnętrzu kościoła.