1. Po raz ostatni w Wielkim Poście zapraszamy na nabożeństwo: Gorzkich Żali dziś o godz. 15:00 wraz z konferencją katechetyczną oraz na Drogę Krzyżową w Wielki Piątek o godz. 15:00

2. W tym tygodniu kancelaria parafialna będzie czynna tylko we wtorek w godz. 15:00 – 17:30.

3. W tym tygodniu w Wielki Poniedziałek i Wielki Wtorek spowiadamy w godzinach: 9:00 – 12:00 oraz 15:00 – 18:00. W Wielką Środę spowiadamy u Saletynów. Podczas Triduum Paschalnego i w Oktawie Wielkiej Nocy nie mamy dyżurów spowiedzi.

4. W najbliższą środę o godz.: 19:00 zapraszamy wszystkich ministrantów pragnących włączyć się w liturgię Triduum Paschalnego. Spotkanie odbędzie się w zakrystii.

5. W Wielki Czwartek odwiedzimy chorych parafian z posługą sakramentalną.

6. Gorąco zachęcamy do udziału w Liturgii Triduum Paschalnego:

Wielki Czwartek – zapraszamy na Liturgię Wieczerzy Pańskiej o godz. 18:00 – adoracja Najświętszego Sakramentu w tzw. Ciemnicy trwać będzie do godz. 24:00 – zachęcamy do przeniesienia daru dla najuboższych.

Wielki Piątek – zapraszamy na Ciemną Jutrznię o godz. 8:00; na Drogę Krzyżową o godz. 15:00 oraz na Liturgię Męki Pańskiej o godz. 18:00 – adoracja Krzyża i czuwanie przy Grobie Chrystusa będą trwały cała noc – kościół pozostanie otwarty – serdecznie zachęcamy do włączenia się w to nocne czuwanie. Przypominamy, że w Wielki Piątek wiernych obowiązuje post ścisły.

Wielka Sobota – zapraszamy na Ciemną Jutrznię o godz. 8:00; na Wigilię Pas­chalną o godz. 21:00, Liturgia Pas­chalna zakończy się rozesłaniem około północy – prosi­my o przyniesienie świec.

7. Na święcenie pokarmów zapraszamy w Wielką Sobotę przed kościół w godz. 10:00 – 14:00

8. Jeżeli ktoś jeszcze chciałby włączyć się w przygotowanie paczek dla najuboższych rodzin z naszej Parafii prosi­my o przyno­szenie trwałych produktów żywnościo­wych do wystawionego w środku kościoła kosza. Dziękujemy również za wszystkie ofiary składane do skarbony dla najuboższych parafian. W Wielki Czwartek będziemy modlić się za wszystkich ofiarodawców. Zebrana w ten dzień taca przeznaczona będzie dla ubogich.

9. Wielkanocne Baranki z Caritasu można jeszcze nabyć w zakrystii.

10. Przypominamy o prowadzonej przy naszej parafii akcji pt. „Świetlany recykling” polegającej na zbiórce wypalonych świec. Dzięki nim pozyskamy nowe świece do kościoła. Ogarki można składać w zakrystii.

11. Nasi studenci z duszpasterstwa akademickiego zapraszają do nabycia książek z wydawnictwa W drodze oraz najnowszego numeru miesięcznika W drodze – w Galerii OPe.

12. Zapraszamy w lipcu na pielgrzymkę do Włoch szlakiem dominikańskim – pozostało jeszcze kilka wolnych miejsc. A w październiku do Izraela i Jordanii. Wszystkie informacje oraz zapisy przez naszą stronę internetową. Zapraszamy.

13. W Galerii OPe można zobaczyć jeszcze wystawę fotografii o początkach polskiego lotnictwa pt.: „Jak powstała biało – czerwona szachownica?”

14. Ze względu na dużą ilość osób przyjeżdżających do naszego kościoła, informujemy, że istnieje możliwość parkowania samochodów na terenie Szkoły Podstawowej nr 10 oraz na parkingu Politechniki Rzeszowskiej.

15. Dziś przed kościołem bracia kwestują na wykończenie wnętrza naszego kościoła – na posadzkę. Serdecznie dziękujemy za wszystkie ofiary również wpłacane przez stronę akcjagrawitacja.pl, na której można śledzić przebieg prac we wnętrzu kościoła.