Szanowni Pielgrzymi,

W związku ze zbliżającym się terminem Pielgrzymki do Libanu – chcielibyśmy przekazać Państwu najważniejsze informacje organizacyjne.

Zbiórka grupy odbędzie się na lotnisku im. F. Chopina (Okęcie) w Warszawie 31.08.2019r. o godz. 20.15.

Dokładne miejsce zbiórki – Terminal A, przed kaplicą lotniskową.

Przelot do Libanu odbędzie się Polskimi Liniami Lotniczymi LOT.

Godziny przelotów:

31.08.2019 – Warszawa – Bejrut – 22.30 – 02.55 (czasu lokalnego)

08.09.2019 – Bejrut – Warszawa – 03.50 – 06.30 (czasu polskiego)

Każdy pasażer – zgodnie z zasadami linii lotniczych LOT – ma prawo do nadania 1 bagażu głównego o max. wadze 23 kg i max. rozmiarach 158 cm oraz wzniesienia na pokład samolotu 1 bagażu podręcznego o max. wadze 8 kg i max. rozmiarach 115 cm.

Na pokład samolotu nie wolno wnosić ostrych przedmiotów (nożyczki, scyzoryki, pilniki) oraz płynów w pojemnikach o pojemności powyżej 100 ml. W czasie lotu nie będzie serwowanego posiłku. Będzie można zakupić kanapkę lub napoje w ramach proponowanego przez obsługę samolotu cateringu. Pierwszym wspólnym posiłkiem grupy będzie śniadanie 01 września, a ostatnim obiadokolacja 07 września. W pozostałe dni będą dwa posiłki dziennie w formie bufetowej: śniadanie oraz obiadokolacja.

Przewidywane średnie temperatury w Libanie ok. 25 – 27 st. C.

Myśląc o swoim komforcie i bezpieczeństwie – prosimy zabrać:

– przewiewne ubrania (z uwagi na sacrum, w niektórych odwiedzanych miejscach, zakryte ramiona, kolana, dekolty)

– nakrycie głowy i okulary przeciwsłoneczne

– lekki sweterek (na ewentualne chłodniejsze wieczory)

– wygodne buty

– strój kąpielowy i ręcznik (planując kąpiel w morzu)

– lekarstwa (zwłaszcza zażywane stale, w odpowiedniej ilości na cały pobyt, ale także profilaktycznie, m.in. przeciw problemom żołądkowym)

Jedynym dokumentem, jaki zabieramy, jest paszport. Paszport musi być ważny min. 6 miesięcy od daty powrotu do kraju i nie może zawierać pieczątek z Izraela.

Walutą narodową Libanu są funty libańskie, niemniej turyści obracają swobodnie dolarami amerykańskimi. Radzimy zabrać właśnie USD – najlepiej drobne nominały.

W czasie trwania wyjazdu będą Państwo ubezpieczeni w Signal Iduna – KL na kwotę 30 000 EUR (dotyczy także chorób przewlekłych) i NNW na kwotę 15 000 PLN.

W czasie całego pobytu będą Państwo zakwaterowani w Hotelu Madisson**** w Jounieh – www.madissonhotel.com

Na wyposażeniu pokoi hotelowych będą ręczniki, suszarki do włosów oraz czajniki. W hotelu można korzystać z dostępu do internetu.

W razie pytań – jesteśmy do dyspozycji.

Pozdrawiam Serdecznie.

Kamila Banaś

AD ASTRA

Biuro Pielgrzymkowo – Turystyczne
tel. +48 795 560 888
tel. +48 607 856 463
e-mail. [email protected]
www.adastra.waw.pl

24Termin:
31.08 – 8.09.2019r.

I DZIEŃ – WARSZAWA – BEJRUT
Przelot na trasie Warszawa – Bejrut (z międzylądowaniem). Nocleg.

II DZIEŃ – ANNAYA
Nawiedzenie miejsc kultu maronickich świętych: wizyta w pustelni Św. Charbela i klasztorze Św. Maruna w Annaya – grób Św. Charbela. Powrót do Byblos, wypoczynek na plaży. Nocleg.

III DZIEŃ – TYR – SYDON – MAGHDOUCHE
Pozostałości najważniejszych miast fenickich Tyru i Sydonu. Tyr: ruiny starożytnej nekropolii, term, największego na terytorium Cesarstwa Rzymskiego hipodromu, ulic kolumnowych. Sydon: zamek morski Krzyżowców, targ, odnowione uliczki żydowskie oraz pałac rodziny Debbane. Przejazd do Maghdouche – nawiedzenie sanktuarium Matki Boskiej Oczekującej, wybudowanego w miejscu groty, gdzie według tradycji Maryja miała oczekiwać powrotu Jezusa z Sydonu. Nocleg.

IV DZIEŃ – BEJRUT
Zwiedzanie Bejrutu: spacer uliczkami wśród odrestaurowanych budynków, meczetów i kościołów. Przejście na miejsce wykopalisk z czasów rzymskich (I/II w. n.e. – dawne termy, agora, szkoła prawa rzymskiego) oraz zwiedzanie Muzeum Narodowego (Kolos z Byblos, sarkofagi królów z Byblos, Tyru i Sydonu, kolekcja biżuterii fenickiej z III w p. n. e., mozaiki rzymskie i bizantyjskie). Nawiedzenie polskiego cmentarza, na którym spoczywa m.in. Hanka Ordonówna. Zwiedzanie Naher Kalb – pogańskiego miejsca kultu bożka psa. Znajdują się tam tzw. Stelle – tablice upamiętniające zdobycie tego miejsca przez starożytnych wodzów (min. Faraona Ramzesa II). Nocleg.

V DZIEŃ – BAALBEK
Przejazd do Doliny Bekaa – spichlerza Libanu. Po drodze postój przy grocie mitologicznego Adonisa, który w tym miejscu miał zostać zamordowany. Następnie zwiedzanie Baalbek – jednego z największych cudów starożytnego świata – Heliopolis (Miasto Słońca) z kompleksem rzymskich świątyń Jupitera, Bachusa i Wenus. Przejazd do Kantyny Ksara – słynnej fabryki libańskiego wina, zwiedzanie połączone z degustacją. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

VI DZIEŃ – GROTA JEITA – HARISSA – GHAZIRE
Wyjazd do Jeita Grotto – światowej sławy jaskini, którą zwiedza się na dwóch poziomach – górną spacerem, dolną – łodzią. Następnie zwiedzanie maronickiego klasztoru Bkerke – siedziby Patriarchy Maronitów Przejazd do Harissa – Narodowego Sanktuarium, gdzie znajduje się statua Matki Bożej Królowej Libanu. Ghazire – malownicze górskie miasteczko z zabytkowym klasztorem Św. Antoniego Padewskiego (podczas II wojny światowej przebywało tutaj wielu Polaków, miejsce to odwiedził też Juliusz Słowacki). Nocleg.

VII DZIEŃ – QUADISHA – BEKAA KAFRA
Przejazd na północ Libanu do lasu cedrowego opisanego w Starym Testamencie. Diman, letnia siedziba Patriarchy Kościoła Maronickieg. Następnie przejazd Doliną Quadisha, gdzie znajdują się kaplice, groty i pustelnie pokryte XII i XIII wiecznymi freskami. Wizyta w Bakaa Kafra – miejscu urodzin Św. Charbela oraz w Qozahaya – Klasztorze Św. Antoniego Wielkiego. Nocleg.

VIII DZIEŃ – ANNAYA – BYBLOS
Powtórne nawiedzenie grobu Św. Charbela w Annaya. Nawiedzenie Sanktuarium Św. Rafki – patronki cierpiących i Św. Hardini – mistrza nowicjatu Św. Charbela. Byblos – spacer po mieście: kościół Św. Jana Chrzciciela, teatr rzymski, zamek krzyżowców. Nocleg.

IX DZIEŃ – BEJRUT – WARSZAWA
Czas wolny na zakupy. Przelot na trasie Bejrut – Warszawa (z międzylądowaniem).

I. CENA:

2100 PLN + 950 USD

CENA ZAWIERA:
– przelot na trasie Warszawa – Bejrut– Warszawa /Lufthansa przez Frankfurt/
– 8 noclegów w hotelu 4* (pokoje 2 – osobowe; dopłata do 1-osobowego 240 USD)
– 2 posiłki dziennie (śniadanie, obiadokolacja)
– przejazdy autokarem wg programu
– bilety wstępu do zwiedzanych obiektów
– opiekę lokalnego przewodnika
– ubezpieczenie KL i NNW (zawiera ubezpieczenie od chorób przewlekłych)

II. Harmonogram płatności:
1. 1000 PLN – zaliczka płatna do 17.03.2019r.

Wpłaty zaliczki prosimy dokonać na konto biura Ad Astra w Alior Banku – 40 2490 0005 0000 4500 7878 3543
2. 1100 PLN + 950 USD – płatne do 30.06.2019r.
Możliwe są 2 opcje wpłaty:
a) Płatność w 2 walutach na 2 różne konta bankowe biura Ad Astra w Alior Banku:
1100 PLN – konto złotówkowe: 40 2490 0005 0000 4500 7878 3543
950 USD – konto walutowe dolarowe: PL 46 2490 0005 0000 4600 5854 7634
Swift banku: ALBPPLPW

b) Płatność całości w złotówkach. Wybierając taką opcję należy przeliczyć 950 USD na PLN po kursie sprzedaży USD w NBP w dniu wpłaty (aktualny kurs można znaleźć na stronie biura: www.adastra.waw.pl), następnie dodać 1100 PLN i dokonać jednego przelewu na konto złotówkowe biura Ad Astra w Alior Banku:
40 2490 0005 0000 4500 7878 3543
Dane biura do wszystkich przelewów:
Biuro Pielgrzymkowe Ad Astra
ul. Świerkowa 13
43-178 Ornontowice
W opisie każdego przelewu prosimy wpisać: „Liban 31.08-08.09.2019r., wpłata za uczestnika…. imię i nazwisko”.

III. Warunki i terminy rezygnacji z wyjazdu:
a) w przypadku rezygnacji w terminie do 90 dni przed wyjazdem, tzn. do 01.06.2019r., gwarantujemy zwrot zaliczki
b) w przypadku rezygnacji pomiędzy 90-dniem przed wyjazdem a terminem pełnej wpłaty zwrot zaliczki uwarunkowany jest wskazaniem innej osoby na miejsce rezygnującego Uczestnika
c) w przypadku rezygnacji po dokonaniu pełnej płatności, ale nie później niż 15 dni przed wyjazdem, zwrot wpłaconych pieniędzy uwarunkowany jest wskazaniem innej osoby na miejsce rezygnującego Uczestnika
d) w przypadku rezygnacji w terminie krótszym niż 15 dni przed wyjazdem zwrot wpłaconych pieniędzy uwarunkowany jest wskazaniem innej osoby na miejsce rezygnującego Uczestnika oraz zgodą linii lotniczych na zmianę nazwiska pasażera na bilecie lotniczym. Osoba rezygnująca obciążona zostaje dodatkowo opłatą za zmianę nazwiska na bilecie.

IV. Dane osobowe

Potwierdzając swój udział w pielgrzymce należy – oprócz wpłaty zaliczki – przekazać o. Arturowi Gałeckiemu następujące dane osobowe:

– imię i nazwisko (tak jak wpisane w paszporcie)
– datę urodzenia
– adres zameldowania (lub stałego zamieszkania)
– serię i numer paszportu
– datę ważności paszportu
– telefon kontaktowy

UWAGA !! Paszport musi być ważny 6 miesięcy od daty zakończenia pielgrzymi i nie może zawierać pieczątek z Izraela.

V. Przelot

Przelot do Bejrutu odbędzie się PLL LOT w następującym rozkładzie:
LO 145 31AUG WAWBEY – godz. 2230 0255
LO 146 08SEP BEYWAW – godz. 0350 0630

VI. Ubezpieczenie

W czasie trwania wyjazdu będą Państwo ubezpieczeni w Signal Iduna – Koszty Leczenia do kwoty 30000 EUR (dotyczy także chorób przewlekłych) i Następstwa Nieszczęśliwych Wyjazdów do kwoty 15000 PLN.

ZAPISY:
o. Artur Gałecki OP
[email protected]
+48 694 480 668

lub skorzystaj z poniższego formularzu

    Wyślij wiadomość w sprawie pielgrzymki

    Imię i nazwisko (wymagane)

    Adres email (wymagane)

    Temat

    Treść wiadomości