1. W Wielkim Poście zapraszamy na tradycyjne nabożeństwa: Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 15:00 z konferencją katechetyczną, a także Drogę Krzyżową w piątek o godz. 11:30 i 17:30 dla dorosłych oraz o 16:30 dla dzieci.

2. Serdecznie zapraszamy wszystkich, którym bliska jest duchowość bł. Karola de Foucauld oraz tych, którzy chcieli by ją poznać na spotkanie z s. Kathy pt. „Jeżeli kochasz – moje spotkanie z Karolem de Foucauld” – jutro tj. w poniedziałek o godz. 19:00 w Antykwariacie.

3. W okresie Wielkiego Postu zachęcamy do skorzystania z sakramentu pojednania. W naszym kościele spowiadamy w tygodniu w godzinach 6:30-7:00, 11:00-12:00 oraz 17:00-18:00. Spowiedź ma nas przygotować do przeżycia Triduum Paschalnego, podczas którego nie będziemy spowiadali.

4. W naszym kościele wystawiony jest kosz na wielkopostną jał­mużnę. Jeżeli ktoś chciałby włączyć się w przygotowanie paczek dla najuboższych rodzin z naszej Parafii prosi­my o przyno­szenie trwałych produktów żywnościo­wych do wystawionego w środku kościoła kosza. Zachęcamy również, w miarę możliwości, do składania ofiar na cele charytatywne do znajdującej się w kościele skarbony.

5. Wielkanocne Baranki z Caritasu można nabyć w Zakrystii.

6. W przyszłą niedzielę zapraszamy na kiermasz stroików, kartek oraz ozdób wielkanocnych wykonanych przez dzieci. Dochód ze sprzedaży przeznaczony będzie na rozwój duszpasterstwa dzieci prowadzonego przez nasze siostry.

7. Centrum Pomocy Rodzinie Przystań zaprasza na warsztaty terapeutyczno – rozwojowe pt. „Maski wstydu” w dniach 5-7 kwietnia. W trakcie warsztatów będziemy badać i wyrażać wstyd, uczyć się przekształcać go w twórcze działanie, naprawiać zranienia i docierać do prawdziwych siebie. Wszystkie informacje dostępne są w gablotce oraz na stronie.

8. Zespół Szkół Energetycznych przy ul. Wincentego Pola 1 zaprasza młodzież na Dni Otwarte w dniach 19-20 marca.

9. Na przełomie września i października zapraszamy na pielgrzymkę do Izraela i Jordanii. Pozostało jeszcze tylko kilka wolnych miejsc na pielgrzymki: w lipcu do Włoch szlakiem dominikańskim oraz we wrześniu do Grecji śladami św. Pawła. Wszystkie informacje oraz zapisy przez naszą stronę internetową. Zapraszamy.

10. Do naszej Galerii Ope zapraszamy na wystawę fotografii o początkach polskiego lotnictwa pt.: „Jak powstała biało – czerwona szachownica?” oraz na świeżo mieloną kawę i gorącą czekoladę.

11. W dniu dzisiejszym bracia zbierać będą ofiary na wykończenie wnętrza naszego kościoła – na posadzkę. Ofiarę można również złożyć za pomocą karty płatniczej. Serdeczne Bóg zapłać.