1. W tym tygodniu odeszła od nas do wieczności nasza parafianka śp. Zofia Ziemba. Polecamy ją i jej rodzinę Waszej modlitwie.
2. Zapraszamy na Medytację Chrześcijańską w poniedziałki i środy o godz. 19:30 do sali medytacji na poddaszu w części duszpasterskiej klasztoru.
3. Na Koronkę do Bożego Miłosierdzia zapraszamy w każdy piątek o godz. 15:00 w kaplicy Bożego Miłosierdzia.
4. W poniedziałek 11 lutego przeżywać będziemy XXVII Światowy Dzień Chorego. W tym dniu, podczas Mszy św. o godz.: 12:00 będziemy modlić się za osoby chore. Po Mszy św. będzie istniała możliwość otrzymania sakramentu namaszczenia chorych.
5. Duszpasterstwo postakademickie Wiata zaprasza w piątek 15 lutego na spotkanie biblijne o postaciach biblijnych ze Starego Testament, pt. Jakub – ten, który walczył z Bogiem. Początek o 19:30 w sali duszpasterstwa akademickiego.
6. Zapraszamy wszystkie osoby odczuwające skutki życia w stresie do udziału w zajęciach grupowych i indywidualnych dotyczących technik uwalniania stresu i napięć z ciała. Zajęcia prowadzone przez certyfikowana terapeutkę, w dniach 16-17 lutego w naszym klasztorze. Wszelkie informacje oraz zapisy pod numerem telefonu 692318024.
7. W dniach 8-10 marca 2019 roku w naszym klasztorze odbędą się warsztaty śpiewu liturgicznego. Poprowadzą je: Ula Rogala, Piotr Pałka i Rafał Majewski. Koszt 80 zł.
8. Klub Tygodnika Powszechnego zaprasza wszystkich cudzoziemców na bezpłatny lektorat z języka polskiego. Zajęcia pilotażowej grupy chętnych rozpoczną się przed Świętami Wielkanocnymi. Kontakt przez profil facbookowy Klubu TP lub pod numerem telefonu 691969616.
9. Przy ikonie św. Dominika w naszym kościele można nabyć książeczkę Pani Małgorzaty Dudek i o. Pawła Koniarka OP pt. „Historia o św. Dominiku”. Cały dochód przeznaczony jest na posadzkę.
10. W ostatnią niedzielę podczas kwesty na pokrycie kosztów ratunkowego remontu dominikańskiego kościoła św. Mikołaja w Gdańsku zebrano 36.236 zł, 95 euro i 5 dolarów. Bracia z Gdańska serdecznie dziękują za Waszą hojność.
11. W najbliższą niedzielę bracia zbierać będą ofiary na wykończenie wnętrze naszego kościoła – na posadzkę.