14-29 I 2020 r.

1 DZIEŃ:
Rano wylot z Warszawy, międzylądowanie w Paryżu. Przylot wieczorem do miasta Meksyk. Kolacja i nocleg.

2 DZIEŃ:
Śniadanie. Wizyta w Bazylice Matki Bożej z Gwadalupe połączona ze Mszą Święta. Po wspólnym zwiedzaniu czas wolny na indywidualną modlitwę i zakup pamiątek. Przejazd do słynnych piramid w Teotihuacan: Piramida Słońca, Piramida Księżyca, Piramida Pierzastego Węża i zespoły pałacowe z malowidłami. Kolacja i nocleg.

3 DZIEŃ:
Śniadanie. Zwiedzanie miasta Meksyk: Stare Miasto z Katedrą Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny (Msza Święta), Pałacem Prezydenckim, Zocalo, Muzeum Antropologiczne, przejażdżka łodziami po azteckich kanałach w Xochimilco w towarzystwie tradycyjnej muzyki i śpiewów mariachis. Kolacja i nocleg.

4 DZIEŃ:
Śniadanie. Zwiedzanie najpiękniejszej jaskini Meksyku – Cacahuamilpa. Przejazd do słynącego z wyrobów srebra Taxco: spacer po krętych uliczkach kolonialnego miasta, wizyta w barokowym kościele św. Priscylii i św. Sebastiana. Msza Święta. Czas wolny na odwiedzenie licznych warsztatów oferujących wyroby ze srebra. Kolacja i nocleg.

5 DZIEŃ:
Śniadanie. Msza Święta. Przejazd do Puebla. Po drodze krótka przerwa na spacer po mieście wiecznej wiosny – Cuernavaca. Kolacja i nocleg w Puebla.

6 DZIEŃ:
Śniadanie. Zwiedzanie najbardziej hiszpańskiego miasta Meksyku – Puebla: Starówka, kościół św. Dominika (Msza Święta), Katedra. Przejazd przez góry Sierra Madre do Oaxaca. Po drodze krótka przerwa na zdjęcia z olbrzymimi kaktusami w tle. Po południu spacer po kolonialnym centrum Oaxaca: Katedra, Zocalo, kościół Santo Domingo. Kolacja i nocleg.
7 DZIEŃ:
Śniadanie. Msza Święta. Zwiedzanie dawnej stolicy Zapoteków – Monte Alban. Następnie krótki postój przy najstarszym drzewie Meksyku w miejscowości Tule. Wizyta w rodzinnej fabryczce wytwarzającej mezcal i targi wyrobów indiańskich. Wieczorem przyjazd do Tehuantepec lub Salina Cruz. Kolacja i nocleg.

8 DZIEŃ:
Śniadanie. Przejazd do Kanionu Sumidero – spływ motorówkami w dramatycznej scenerii kanionu. Wieczorny spacer po stolicy zapatystów – San Cristobal. Msza Święta w kościele Santo Domingo. Kolacja i nocleg.

9 DZIEŃ:
Śniadanie. Wizyty w indiańskich wioskach San Juan Chamula i Zinacantan. Po południu indywidualne spacery po kolonialnym centrum San Cristobal połączone z zakupami wyrobów wykonywanych przez Indian Majów. Kolacja i nocleg.

10 DZIEŃ:
Śniadanie. Przejazd do Palenque. Po drodze wizyta nad błękitnymi kaskadami Agua Azul, możliwość kąpieli i spacerów wzdłuż kaskad. Podziwianie wspaniale wkomponowanego w dżunglę wodospadu Mishol-Ha. Kolacja i nocleg.

11 DZIEŃ:
Śniadanie. Zwiedzanie porozrzucanych w dżungli budynków Majów w Palenque: Świątynia Inskrypcji, Świątynia Krzyża, Świątynia Słońca. Przejazd na Półwysep Jukatan. Krótki pobyt nad Zatoką Meksykańską. Przejazd do Meridy. Wieczorem spacer po kolonialnej stolicy Jukatanu, zwanej Paryżem Meksyku. Kolacja i nocleg.

12 DZIEŃ:
Śniadanie. Wizyta w najważniejszym sanktuarium na Yucatanie – Izamal (Msza Święta). Zwiedzanie wspaniałego kompleksu budowli Majów w Chichen Itza m.in. Piramida Kukulkana, Świątynia Tysiąca Kolumn, Obserwatorium, Święta Studnia, Boisko do gry w pelote. Dojazd do Cancun/Playa del Carmen. All inclusive.

13 DZIEŃ:
Cancun/Playa del Carmen. Plażowanie na wspaniałych plażach nad Morzem Karaibskim. Możliwość skorzystania z wycieczki fakultatywnej. All inclusive.

14 DZIEŃ:
Cancun/Playa del Carmen. Plażowanie na wspaniałych plażach nad Morzem Karaibskim. Możliwość skorzystania z wycieczki fakultatywnej. All inclusive.

15 DZIEŃ:
Po śniadaniu przejazd na lotnisko w Cancun i przelot do Mexico City, wieczorem odlot do kraju.

16 DZIEŃ:
Przylot do Warszawy.

Jest to program ramowy; kolejność zwiedzania może być inna niż w opisie.

CENA: 4000,- PLN + 2000,- USD
– I rata (1000 zł) po dokonaniu rezerwacji,
– II rata (1000 zł) do 1 czerwca 2019 roku,
– III rata (2000 zł) do 1 października 2019 roku,
– IV rata (2000 $) w Meksyku, w pierwszy dzień pielgrzymki.

CENA OBEJMUJE:
– przelot samolotem na trasie: Warszawa – Paryż – Meksyk, Cancun – Meksyk – Warszawa,
– zakwaterowanie w hotelach 4* w pokojach dwuosobowych z łazienką, w Cancun / Playa del Carmen bezpośrednio przy plaży (lokalny standard),
– transport klimatyzowanym autokarem,
– dwa posiłki dziennie: śniadanie i kolacja, Cancun – all inclusive,
– ubezpieczenie KL, NNW i OC,
– opiekę pilota-przewodnika oraz duszpasterza,
– rezerwację codziennej Mszy Świętej w kościołach lub hotelach,
– bilety wstępu do zwiedzanych obiektów,
– napiwki dla kierowcy i przewodników (ok. 30 USD).

CENA NIE OBEJMUJE:
– transportu na lotnisko w Warszawie,
– ubezpieczenia od chorób przewlekłych,
– dopłaty do pokoju jednoosobowego (700 USD),
– wycieczek fakultatywnych,
– wydatków osobistych.

BRAK KOSZTÓW UKRYTYCH

Potwierdzając swój udział w pielgrzymce należy – oprócz wpłaty zaliczki – przekazać o. Arturowi Gałeckiemu OP następujące dane osobowe:

– imię i nazwisko (tak jak wpisane w paszporcie)
– datę urodzenia
– adres zameldowania (lub stałego zamieszkania)
– serię i numer paszportu
– datę ważności paszportu
– telefon kontaktowy

UWAGA !! Paszport musi być ważny 6 miesięcy od daty zakończenia pielgrzymi!

Płatności na konto parafii:

Numer konta bankowego parafii
86 1020 4391 0000 6002 0069 3895

Parafia rzymsko-katolicka św. Jacka
oo. Dominikanie
ul. Dominikańska 15
35-041 Rzeszów

W opisie każdego przelewu prosimy wpisać: „Meksyk 14-29.01.2020r., wpłata za uczestnika…. imię i nazwisko”.

W przypadku rezygnacji po 1 VI 2019 zwrot zaliczki uwarunkowany jest wskazaniem innej osoby na miejsce rezygnującego Uczestnika
c) w przypadku rezygnacji po dokonaniu pełnej płatności, ale nie później niż 15 dni przed wyjazdem, zwrot wpłaconych pieniędzy uwarunkowany jest wskazaniem innej osoby na miejsce rezygnującego Uczestnika
d) w przypadku rezygnacji w terminie krótszym niż 15 dni przed wyjazdem zwrot wpłaconych pieniędzy uwarunkowany jest wskazaniem innej osoby na miejsce rezygnującego Uczestnika oraz zgodą linii lotniczych na zmianę nazwiska pasażera na bilecie lotniczym. Osoba rezygnująca obciążona zostaje dodatkowo opłatą za zmianę nazwiska na bilecie.

ZAPISY:
o. Artur Gałecki OP
artur@dominikanie.pl
+48 694 480 668

lub skorzystaj z poniższego formularza

Wyślij wiadomość w sprawie pielgrzymki

Imię i nazwisko (wymagane)

Adres email (wymagane)

Temat

Treść wiadomości