1. W tym tygodniu odeszli od nas do wieczności nasi parafianie: śp. Władysława Depa, śp. Grzegorz Wraga oraz śp. Jan Tymryk. Polecamy ich i ich rodziny Waszej modlitwie.

2. Nasze siostry dzisiaj przed każdą Mszą św. rozprowadzają kadzidło oraz kredę z dzisiejszej Uroczystości. Dochód ze sprzedaży przeznaczony będzie na do­finansowanie wyjazdu duszpasterskiego dla dzieci oraz na rozwój scholi dziecięcej.

3. W poniedziałek o godz. 18:00 zapraszamy na Mszę św. Roczną za zmarłych poleconych na kartkach wypominkowych. Wcześniej odmówimy w ich intencji różaniec.

4. Klub Ojca zaprasza ojców na warsztaty pt. „Wychowanie z pozytywną dyscypliną”, które poprowadzi Iwona Bukała – Siedlecka, certyfikowany edukator pozytywnej dyscypliny. Spotkania w najbliższy poniedziałek 7 stycznia o godz. 19:00 w sali klubu.

5. Zimowy kurs tańca towarzyskiego rozpocznie się w najbliższy wtorek 8 stycznia 2018 r. o godz. 18:00 w auli sportowej. Zapisy na miejscu przed zajęciami lub pod numerem telefonu dostępnym w gablocie (606 850 371). Dla kursantów nowożeńców układ pierwszego tańca weselnego w prezencie ślubnym.

6. Duszpasterstwo postakademickie Wiata zaprasza na kolejne spotkanie z cyklu „msza święta krok po kroku” w piątek o godz. 19:30 w sali duszpasterstwa akademickiego.

7. Tercjarze dominikańscy zapraszają na nabożeństwo – modlitwę wstawienniczą za przyczyną św. Dominika o dar potomstwa dla małżeństw bezdzietnych oraz tych, które starają się o poczęcie, modlić się też będziemy za rodziców oczekujących dziecka. Nabożeństwo w najbliższą sobotę 12 stycznia o godz. 11:30.

8. Zapraszamy członków róż różańcowych na coroczny wspólny opłatek, który odbędzie się w sobotę 12 stycznia o godz. 15:00 w refektarzu klasztornym.

9. Jeżeli ktoś z Państwa życzyłby sobie złożyć intencje Mszalną – dostępne mamy jeszcze wolne terminy. W odpowiedzi na prośby, od stycznia w każdą niedzielę i święta na Mszy św. o godz. 13:00 istnieje możliwość przyjmowania intencji Mszalnych – zbiorowych. Intencje można składać przed Mszą św. w zakrystii.

10. W przyszłą niedzielę studenci z duszpasterstwa akademickiego będą sprzedawać książki wydawnictwa W Drodze oraz najnowszy numer miesięcznika w Drodze.

11. W ramach Akcji Grawitacja w zakrystii i przy wyjściu z kościoła można nabyć kalendarze ścienne i książkowe (nowość!) na 2019 rok ze zdjęciami ikon z naszego kościoła (fot. Tadeusza Poźniaka). Dochód ze sprzedaży przeznaczony jest na posadzkę w kościele.

12. Już dziś zapraszamy na spotkanie oraz dyskusję o problemach współczesnego chrześcijaństwa z udziałem ks. abp Grzegorza Rysia oraz p. Szymona Hołowni. Dyskusja odbędzie się w Filharmonii Podkarpackiej 21 stycznia o godz. 17:00. Udział w spotkaniu jest bezpłatny po wcześniejszej rezerwacji. Szczegóły na plakacie.

13. Już dziś zapraszamy na: Weekend z kaligrafią – kursywa angielska i uncjała. Zajęcia poprowadzi p. Janusz Korzeniowski w dniach 25-27 stycznia. Zapisy na liście dostępnej w zakrystii.

14. Kontynuujemy wizytę duszpasterską naszej parafii, tzw. kolędę. Prosimy o przygoto­wanie krzyża, świec i kropidła, a dzieci o zeszyty do kate­chezy. Kolędę rozpoczyna­my o godz. 16:00. Przez cały czas kolędy, nie bę­dzie wieczornej spowiedzi w dni po­wszednie. W najbliższym czasie odwiedzi­my mieszkań­ców domów przy ulicach:
Bolesława Chrobrego 2, 4, 6, 8, 10, 12, 14, 16, 18, 20 – poniedziałek 7 stycznia
Bolesława Chrobrego 22, 24, 26, Hotel Asystenta, Leśna 3, 4, 11, 13 – wtorek 8 stycznia.

15. Jeżeli przez naszą nieuwagę, czy z powodu nieobecności domowników nie do­szło do spo­tkania kolędowego w przewidzianym czasie, informuje­my, że istnie­je możliwość tzw. „uzupełnień”. Prosimy wszystkie osoby, które pragnęłyby jeszcze naszej wizyty o pozo­stawienie w zakrystii danych kontaktowych. „Uzupełnienia kolędowe” obędą się w najbliższą środę 9 stycznia od godz. 16:00.

16. Przy wyjściu z kościoła znajdują się ankiety dotyczące naszej pracy duszpasterskiej. Prosimy o ich wypełnienie. Pomogą nam one lepiej odpowiedzieć na Państwa oczekiwania względem naszej posługi duszpasterskiej. Ankiety można składać w przyszłą niedzielę w zakrystii.