1. W tym tygodniu odeszli od nas do wieczności nasi parafianie: śp. Wilhelmina Luber oraz śp. Jan Bańkowski. Powierzamy ich i ich rodziny Waszej modlitwie.

2. Statystyka parafialna za rok 2018: 114 chrztów św.; 24 sakramen­ty bierzmowania; 69 ślubów; 42 pogrzeby; 150 tys. udzielonych komunii oraz 55 stale odwiedza­nych chorych.

3. W poniedziałek 31 grudnia zapraszamy do udziału w nabożeństwie na zakończenie Starego Roku. Początek nabożeństwa o godz. 17:30, a po nim Msza św. dziękczynna.

4. We wtorek 1 stycznia, obchodzimy Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Msze św. odprawiane będą w naszym kościele jak w każdą niedzielę.

5. W tym tygodniu Kancelaria Parafialna ze względu na Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki czynna będzie jedynie w sobotę w godz. 10:00 – 12:30.

6. W pierwszy piątek miesiąca spowiadamy dzieci o godz. 16:00, po spowie­dzi Msza św. o godz. 16:30.

7. W sobotę, 5 stycznia o godz. 19:00 zapraszamy na wyjątkowy koncert kolęd i pastorałek „Raduj się ziemio, Syn Boży narodził się!” w wykonaniu naszej dominikańskiej scholi pod dyrekcją Anny Siciak. Wstęp wolny, zapraszamy do wspólnego kolędowania.

8. W odpowiedzi na prośby, od stycznia w każdą niedzielę i święta na Mszy św. o godz. 13:00 istnieje możliwość przyjmowania intencji Mszalnych – zbiorowych. Intencje można składać przed Mszą św. w zakrystii.

9. Uroczystość Objawienia Pańskiego–Trzech Króli, obchodzimy w przyszłą niedzielę. Poświęcenie kadzidła i kredy odbywać się będzie podczas każdej Mszy św.

10. W przyszłą niedzielę nasze siostry przed każdą Mszą św. rozprowadzać będą kadzidło oraz kredę, do poświęcenia w Uro­czystość Objawienia Pańskiego. Dochód ze sprzedaży przeznaczony będzie na do­finansowanie wyjazdu duszpasterskiego dla dzieci oraz na rozwój scholi dziecięcej.

11. W przyszła niedzielę po Mszy św. o godz. 8:30 nastąpi zmiana Tajemnic Różańcowych.

12. W ramach Akcji Grawitacja w zakrystii można nabyć kalendarze ścienne i książkowe (nowość!) na 2019 rok ze zdjęciami ikon z naszego kościoła (fot. Tadeusza Poźniaka). Dochód ze sprzedaży kalendarzy w całości przeznaczony jest na posadzkę w kościele.

13. Już dziś zapraszamy na: Weekend z kaligrafią – kursywa angielska i uncjała. Zajęcia poprowadzi p. Janusz Korzeniowski w dniach 25-27 stycznia. Zapisy na liście dostępnej w zakrystii.

14. Zimowy kurs tańca towarzyskiego rozpocznie się we wtorek 8 stycznia 2018 r. o godz. 18:00 w auli sportowej. Zapisy na miejscu przed zajęciami lub pod numerem telefonu dostępnym w gablocie (606 850 371). Dla kursantów nowożeńców układ pierwszego tańca weselnego w prezencie ślubnym.

15. W środę, 2 stycznia rozpoczynamy wizytę duszpasterską naszej parafii, tzw. Kolędę. Prosimy o przygoto­wanie krzyża, świec i kropidła, a dzieci o zeszyty do kate­chezy. Kolędę rozpoczyna­my o godz. 16:00. Przez cały czas kolędy, nie będzie wieczornej spowiedzi w dni po­wszednie. Nie będziemy chodzili po kolędzie w niedzielę w Uroczystość Objawienia Pańskiego. W tym ty­godniu odwiedzi­my mieszkańców domów przy ulicach:

Dominikańska 1, 3, 5, 6, 6A – w środę, 2 stycznia.

Dominikańska 8,10, Dominikańska domki, Podkarpacka (numery do przejazdu kolejowego), Zawiszy Czarnego (numery do przejazdu kolejowego), Dąbrowskiego domki, Powstańców Warszawy domki, Batalionów Chłopskich domki, , Dąbrowskiego 60, 60A, 60B, 62, Wielkopolska – w czwartek, 3 stycznia.

Poznańska, Dąbrowskiego 85,89, Bohaterów Westerplatte 1, 1A, 2, 3 – w piątek, 4 stycznia.

Bohaterów Westerplatte 3A, 4, 4A, 5, 5A, 6, 7, 9 – w sobotę, 5 stycznia.