1. W tym tygodniu odeszła od nas do wieczności śp. Eleonora Gałecka – mama ojca Przeora. Powierzamy ją i jej rodzinę Waszej modlitwie.
2. W dniu dzisiejszym rozpoczynamy adwentowe rekolekcje młodzieżowe pt. „Obudzić radość”, które poprowadzi o. Bartłomiej Sumara OP. Początek na Mszy św. o godz. 17:17 a od poniedziałku do środy zapraszamy na konferencje o godz. 19:00 do duszpasterstwa młodzieży oraz na wspólne po-roratnie śniadania.
3. Zapraszamy na Roraty od po­niedziałku do soboty o godz. 6:30 rano. Po Roratach śpiewamy Godzinki. W dni powszednie nie będzie Mszy św. o godz. 7:00 oraz spowiedzi przed Mszą św.
4. Młodzież z duszpasterstwa szkół średnich sprzedaje dziś pierniki oraz sianko na wigilijny stół. Dochód ze sprzedaży przeznaczony jest na dofinansowanie wyjazdów duszpasterstwa.
5. Zapraszamy na pielgrzymki: do Włoch – szlakiem dominikańskim oraz do Libanu – krainy św. Charbela. Terminy, plan oraz koszty na stronie naszej Parafii oraz w zakrystii.
6. Klub Tygodnika Powszechnego zaprasza na spotkanie z pisarzem Andrzejem Stasiukiem pt. „Spotkanie na mur – czyli Polska murem podzielona” w najbliższy wtorek 18 grudnia o godz. 19:00 w sali Antykwariatu.
7. Zbiórka dla ministrantów pragnących służyć podczas Pasterki odbędzie się w sobotę 22 grudnia godz. 10:00. Zapraszamy do Służby Liturgicznej Ołtareza.
8. Trwa akcja pt. „Świetlany recykling” polegająca na zbiórce wszystkich wypalonych świec. Dzięki tej zbiórce pozyskamy nowe świece do naszego kościoła. Świece można składać w zakrystii.
9. Jak co roku nasza grupa charytatywna św. Marcina de Porres przygotowała Drzewko Adwentowe. Ozdobami na tej choince są kartki z konkretnymi prezentami prze­znaczonymi na paczki dla najuboższych rodzin i dzieci z terenu Parafii oraz osób bezdomnych – podopiecznych siostry Małgorzaty Chmielewskiej. Zachęcamy do zabierania karteczek i przygotowania prezentu. Prezenty wraz z karteczką prosimy przynosić do wystawionego z tyłu kościoła kosza. Za przygotowanie prezentów serdecz­nie dziękujemy.
10. W ramach Akcji Grawitacja przy wyjściu z kościoła nasi tercjarze sprzedają kalendarze na 2019 rok ze zdjęciami ikon z naszego kościoła (fot. Tadeusza Poźniaka). Dochód ze sprzedaży kalendarzy w całości przeznaczony jest na posadzkę w kościele. Koszt kalendarza 40 zł.
11. Również w ramach Akcji Grawitacja nasze siostry dominikanki przygotowały 100 wyjątkowych stroików świątecznych z żywych gałęzi jodły na stół wigilijny. Przepiękne stroiki można nabyć dziś po Mszach św. Cały dochód z tego dzieła przeznaczony jest na posadzkę.
12. Przy wyjściu z kościoła nasi bracia będą kwestować, jak w każdą III niedziele miesiąca, na wykończenie wnętrza kościoła. Serdecznie dziękujemy za Wasz hojność.
13. Opłatki oraz świece Caritasu na stół wigilij­ny można nabyć u sióstr z tyłu kościoła.
14. W okresie przedświątecznym: od najbliższego poniedziałku 17 grudnia spowiadamy w godzinach: 9:00 – 12:00 oraz 15:00 – 18:00. W sobotę 22 grudnia spowiadamy w Parafii M.B. Saletyńskiej. Prosimy nie zwlekać ze spowiedzią na ostatni moment.