1. W dniu dzisiejszym rozpoczynamy adwentowe rekolekcje akademickie pt. „Słodkie jarzmo miłości – o relacjach”, które poprowadzą Monika i Marcin Gomułkowie. Krótkie wprowadzenie dziś po Mszy św. o godz 19:00 a od poniedziałku do środy usłyszymy konferencje po Mszy św. o godz 19:30. Serdecznie zapraszamy.
2. W dniu dzisiejszym studenci z duszpasterstwa akademickiego sprzedawać będą książki wydawnictwa W Drodze oraz grudniowy numer miesięcznika W Drodze.
3. W czasie Adwentu zapraszamy na Roraty od po­niedziałku do soboty o godz. 6:30 rano. Po Roratach śpiewamy Godzinki. W dni powszednie nie będzie Mszy św. o godz. 7:00 oraz spowiedzi przed Mszą św.
4. Duszpasterstwo Postakademickie Wiata zaprasza w piątek, 7 grudnia na spotkanie z cyklu „Msza święta krok po kroku”. Początek o godz. 19:30 w sali duszpasterstwa akademickiego.
5. W przyszłą niedzielę młodzież z duszpasterstwa szkół średnich sprzedawać będzie pierniki oraz sianko na wigilijny stół. Dochód ze sprzedaży przeznaczony będzie na dofinansowanie wyjazdów duszpasterstwa.
6. Również w przyszłą niedzielę rozpoczynamy rekolekcje dla młodzieży pt. „Obudzić radość”, które poprowadzi o. Bartłomiej Sumara OP.
7. Zapraszamy na pielgrzymki: do Włoch – szlakiem dominikańskim oraz do Libanu – krainy św. Charbela. Terminy, plan oraz koszty na stronie naszej Parafii oraz w zakrystii.
8. Klub Tygodnika Powszechnego zaprasza na spotkanie z Andrzejem Stasiukiem pt. „Spotkanie na mur – czyli Polska murem podzielona” w następny wtorek 18 grudnia o godz. 19:00 w sali Antykwariatu
9. Trwa akcja pt. „Świetlany recykling” polegająca na zbiórce wszystkich wypalonych świec. Dzięki tej zbiórce pozyskamy nowe świece do naszego kościoła. Świece można składać w zakrystii.
10. Jak co roku nasza grupa charytatywna św. Marcina de Porres przygotowała Drzewko Adwentowe. Ozdobami na tej choince są kartki z konkretnymi prezentami prze­znaczonymi na paczki dla najuboższych rodzin i dzieci z terenu Parafii oraz osób bezdomnych – podopiecznych siostry Małgorzaty Chmielewskiej. Zachęcamy do zabierania karteczek i przygotowania prezentu. Prezenty wraz z karteczką prosimy przynosić do wystawionego z tyłu kościoła kosza. Za przygotowanie prezentów serdecz­nie dziękujemy.
11. W ramach Akcji Grawitacja przy wyjściu z kościoła nasi tercjarze sprzedają kalendarze na 2019 rok ze zdjęciami ikon z naszego kościoła (fot. Tadeusza Poźniaka). Dochód ze sprzedaży kalendarzy w całości przeznaczony jest na posadzkę w kościele. Koszt kalendarza to 40 zł.
12. Również w ramach Akcji Grawitacja nasze siostry dominikanki przygotowały 100 stroików świątecznych z żywych gałęzi jodły na stół wigilijny. Przepiękne stroiki będzie można nabyć w przyszłą niedzielę po Mszach św. Cały dochód z tego dzieła przeznaczony będzie na posadzkę.
13. Opłatki oraz świece Caritasu na stół wigilij­ny można nabyć u naszych sióstr z tyłu kościoła.
14. W okresie przedświątecznym od poniedziałku 17 grudnia spowiadamy w godzinach: 9:00 – 12:00 oraz 15:00 – 18:00. Prosimy nie zwlekać ze spowiedzią na ostatni moment.