1. W tym tygodniu odeszła od nas do wieczności nasza parafianka śp. Janina Derwisz. Powierzamy ją i rodzinę Waszej modlitwie.
2. W dniu dzisiejszym rozpoczynamy rekolekcje adwentowe – o wierze – rozpoczynające nowy rok liturgiczny, zatytułowane: „O rzeczach ostatecznych”, które wygłosi dla nas o. Wojciech Surówka OP z Kijowa. Nauki w poniedziałek, wtorek i środę po Mszach św. o godz. 12:00 i 18:00. Serdecznie zapraszamy.
3. W czasie Adwentu Roraty w naszym kościele odprawiane będą od po­niedziałku do soboty o godz. 6:30 rano. Po Roratach odśpiewamy Godzinki. W dni powszednie nie będzie Mszy św. o godz. 7:00 oraz spowiedzi przed Mszą św.
4. W poniedziałek odprawimy Mszę św. Roczną za zmarłych poleconych na kartkach wypominkowych – początek o godz. 18:00. Wcześniej różaniec w ich intencji o godz. 17:30.
5. Klub Ojca zaprasza ojców na spotkanie pt. „Miłość i szacunek w relacjach rodzinnych – jak je okazywać w praktyce”, które odbędzie się w najbliższy poniedziałek o godz. 20:00 w sali klubu.
6. W pierwszy piątek miesiąca spowiadamy dzieci o godz. 16:00, po spowie­dzi Msza św. o godz. 16:30 dla dzieci.
7. Duszpasterstwo Postakademickie Wiata zaprasza w piątek, 7 grudnia na Mszę św. a po niej na spotkanie dyskusyjne pt.: „Rorate ceali – czyli jak dobrze przeżyć Adwent”. Początek o godz. 19:30 w kaplicy duszpasterskiej.
8. W najbliższą sobotę obchodzimy uroczystość Niepokalanego poczęcia N.M.P. Msze św. odprawimy jak w dni powszednie. Po Mszy św. o godz. 18:00 zapraszamy na wspólną modlitwę Akatystem – tradycyjnym śpiewem Kościoła wschodniego ku czci Matki Bożej. Początek o godz. 19:00.
9. Zapraszamy na nabożeństwo – modlitwę wstawienniczą za przyczyną św. Dominika o dar potomstwa dla małżeństw bezdzietnych oraz tych, które starają się o poczęcie, modlić się też będziemy za rodziców oczekujących dziecka. Początek nabożeństwa w najbliższą sobotę 8 grudnia o godz. 11:30 przed ikoną św. Dominika.
10. Rozpoczęliśmy zapisy na pielgrzymkę do Włoch – szlakiem dominikańskim oraz do Libanu – krainy św. Charbela. Terminy, plan oraz koszty na stronie naszej Parafii oraz w zakrystii. Zapraszamy.
11. Rozpoczęliśmy akcję pt. „Świetlany recykling” polegającą na zbiórce wszystkich wypalonych świec. Dzięki tej zbiórce pozyskamy nowe świece do naszego kościoła. Świece można składać w zakrystii.
12. Jak co roku nasza grupa charytatywna św. Marcina de Porres przygotowała Drzewko Adwentowe. Ozdobami na tej choince są kartki z konkretnymi prezentami prze­znaczonymi na paczki dla najuboższych rodzin i dzieci z terenu Parafii oraz osób bezdomnych – podopiecznych siostry Małgorzaty Chmielewskiej. Zachęcamy do zabierania karteczek i przygotowania prezentu. Prezenty wraz z karteczką prosimy przynosić do wystawionego z tyłu kościoła kosza. Za przygotowanie prezentów serdecz­nie dziękujemy.
13. W ramach Akcji Grawitacja przy wyjściu z kościoła nasi tercjarze sprzedawać będą kalendarz na 2019 rok ze zdjęciami ikon z naszego kościoła (fot. Tadeusz Poźniak). Dochód ze sprzedaży kalendarzy w całości przeznaczony jest na posadzkę w kościele. Koszt kalendarza to 40 zł.
14. Również w ramach Akcji Grawitacja postanowiliśmy uhonorować hojnych darczyńców, którzy wpłacą kwotę powyżej 10 000 zł tabliczką pamiątkową, którą wmurujemy w kruchcie kościoła. Wszystkich informacji na ten temat udzieli Przeor klasztoru.
15. Opłatki oraz świece Caritasu na stół wigilij­ny można nabyć u naszych sióstr z tyłu kościoła.