1. Jeszcze dziś (niedziela) godz. 20:00 serdecznie zapraszamy do naszego kościoła na wyjątkowy koncert żydowskiej muzyki religijnej pt.: „14500 nut”, który upamiętni wszystkich przedwojennych żydowskich mieszkańców Rzeszowa. Wystąpią: Vox Varshe i Jakub Stefek.
2. Zapraszamy na Medytację chrześcijańską w poniedziałki o godz. 19:30 z o. Mikołajem oraz w środy o 19:30 z o. Dominikiem – w sali medytacji na poddaszu w części duszpasterskiej.
3. W poniedziałek o godz. 18:00 odprawimy Mszę św. roczną za zmarłych poleconych na kartkach wypominkowych. Wcześniej odmówmy różaniec w ich intencji o godz. 17:30.
4. Klub Ojca zaprasza na kolejne spotkanie pt: „Tato, o co chodzi w polityce?”, które poprowadzi socjolog, działacz społeczny, mąż i ojciec 6-ga dzieci Jan Urmański. Spotkanie odbędzie się w najbliższy poniedziałek o godz. 20:00 w sali Klubu.
5. W miesiącu październiku zapraszamy na nabożeństwo różańcowe od poniedziałku do soboty o godz. 17.30.
6. Zapraszamy studentów i pracowników Politechniki Rzeszowskiej na Mszę św. pod przewodnictwem ks. bp. Jana Wątroby, inaugurującą nowy rok akademicki w najbliższy czwartek 4 października o godz. 18:00. Po Mszy św. odbędzie się krótki koncert zespołu pieśni i tańca Politechniki Rzeszowskiej „Połoniny”
7. Zapraszamy na spotkanie Grupy Biblijnej – w najbliższy piątek o godz. 19:00 w „szarej sali” w części duszpasterskiej klasztoru.
8. W pierwszy piątek miesiąca spowiadamy dzieci o godz. 16:00, po spowie­dzi Msza św. o godz. 16:30.
9. Duszpasterstwo Postakademickie Wiata zaprasza w najbliższy piątek na mszę św. o godz. 19:30 w kaplicy duszpasterskiej.
10. Zapraszamy, szczególnie członków Żywego Różańca, na Różańcowe Rekolekcje w dniach 5-7 października (piątek – niedziela) po Mszy Św. o godz. 18:00 w naszym kościele, które wygłosi o. Józef Zborzil OP. Rekolekcje zakończymy Mszą św. w niedzielę o godz. 8:30. Po Mszy św. zmiana tajemnic różańcowych.
11. Zapraszamy na jesienne warsztaty florystyczne, które odbędą się w sobotę 6 października o godz. 13:00. Szczegóły na plakacie przed kościołem.
12. Zapraszamy na zajęcia sportowe w tradycji wschodniej Tai Chi dla początkujących. Grupa podstawowa rozpoczyna się w sobotę o 16:00 w sali sportowej klasztoru.
13. W pierwszą sobotę miesiąca odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną. Prosimy o przekazanie tej informacji zainteresowanym.
14. Kartki wypominkowe, z wypisanymi imionami zmarłych można składać w zakry­stii. W intencji tych zmarłych odprawiamy 12 Mszy św. tzw. rocz­nych – w pierwsze po­niedziałki miesiąca – a przez listopad odmawiać bę­dziemy wspólnie różaniec z odczytywaniem imion zmarłych.
15. Zapraszamy do zapisywania się na kolejną edycję wykładów w naszej Szkole Filozoficzno – Teologicznej św. Jacka. Wykłady z zakresu biblistyki, teologii i psychologii religii poprowadzą: prof. Henryk Machoń, Michał Wilk, o. Maciej Biskup OP oraz o. Dominik Ornawka OP. Zapisy przez stronę internetową oraz przez listę dostępną w zakrystii potrwają do 11 października. Koszt uczestnictwa wynosi 200 zł.
16. Galeria Ope zaprasza na wystawę fotografii Janusza Witka pt.: „Inni”.