1. W najbliższy poniedziałek 13 sierpnia zapraszamy na Fatimski Różaniec Pokutny. Początek nabożeństwa po mszy św. o godz. 18:00.
2. W środę 15 sierpnia, obchodzimy uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. W naszym kościele program Mszy św. jak w każdą niedzielę. Po każdej Mszy świętej poświęcimy przyniesione do świątyni zioła.
3. Zapraszamy na uroczystą Mszę św. odpustową ku czci św. Jacka, patrona naszej parafii, która odprawiona zostanie w najbliższy piątek 17 sierpnia o godz. 18:00. W tym dniu poświęcimy kłosy oraz udzielimy specjalnego błogosławieństwa dzieciom. Po Mszy świętej, jak co roku, zapraszamy do naszego ogrodu klasztornego na mały poczęstunek.
4. Młodzież, która ukończyła gimnazjum i pragnie przystąpić do sakramentu bierzmowania, prosimy o zapisanie się na listę kandydatów. Zapisać się można tylko osobiście i w godzinach pracy kancelarii.
5. Centrum Pomocy Rodzinie Przystań zaprasza osoby dorosłe na: intensywny wakacyjny kurs języka hiszpańskiego – pozostało jeszcze kilka wolnych miejsc oraz na kurs języka niemieckiego, który rozpocznie się we wrześniu. Wszystkie informacje oraz zapisy pod numerem telefonu Przystani (516 797 171) oraz w gablotce.
6. Jesienny kurs tańca towarzyskiego rozpocznie się 4 września o godz. 18:00 w auli sportowej. Wszyscy chętni zostaną przyjęci. Dla kursantów nowożeńców będzie istniała możliwość przygotowania układu pierwszego tańca weselnego.
7. Zapraszamy do udziału w pielgrzymce do sanktuarium św. Świerada w miejscowości Tropie oraz dominikańskiego domu na Jamnej, która odbędzie się w sobotę 15 września. Zapisy dla osób chętnych w zakrystii.
8. W ostatnią niedzielę s. Jolanta – Dominikanka pracującą w Błogowieszczeńsku w Rosji, zebrała na prowadzoną w tym mieście przez siostry pracę misyjną ofiary w wysokości 33 870 zł. W imieniu sióstr bardzo serdecznie dziękujemy.
9. W następną niedzielę zbierać będziemy ofiary na wnętrze naszego kościoła.