1. W ostatnim tygodniu odeszła od nas do wieczności Pani Maria Kucaba. Prosimy o modlitwę w jej intencji.

2. W tym tygodniu kancelaria czynna będzie tylko we wtorek od 15:00 – 17:30.

3. Pragniemy poinformować, że nasza rzeszowska dominikańska wspólnota dokonała wyboru nowego przeora, którym został o. Artur Gałecki OP. Prosimy o modlitwę za naszego nowego przeora.

4. Jeszcze dziś o godz. 15:00 zapraszamy na cykl spotkań modlitewnych: Z Miłosierdzia w Duchu Świętym, będących przygotowaniem do Uroczystości Zesłania Ducha Świętego. Złożą się na nie; krótka konferencja, koronka do Bożego Miłosierdzia oraz Adoracja Najświętszego Sakramentu wraz z modlitwą uwielbienia. Spotkania odbywać się będą w kolejne niedziele o godz. 15:00 do Uroczystości Wniebowstąpienia Pańskiego przypadającej 13 maja.

5. Klub Tygodnika Powszechnego zaprasza na spotkanie z Zenonem Kruczyńskim autorem książki: Farba znaczy krew. Spotkanie podczas, którego poruszone będą kwestie wzajemnych relacji świata ludzi i zwierząt odbędzie się w środę 11 kwietnia o godz. 19:00 w pomieszczeniu Antykwariatu.

6. Zapraszamy na nabożeństwo – modlitwę przez wstawiennictwo św. Dominika o dar potomstwa oraz w intencji poczętych dzieci w najbliższą sobotę 14 kwietnia o godz. 11:30.

7. Centrum Pomocy Rodzinie Przystań zaprasza rodziców na warsztaty, których celem będzie zrozumienie świata nastolatków. Zajęcia pt. Półpiętro – Warsztat dla Rodziców Nastolatków odbędą się w czwartek 19 kwietnia o godz. 17:00. Wszelkie informacje oraz zapisy pod numerem telefonu dostępnym w gablocie (516797171).

8. W przyszłą niedziele zbierać będziemy ofiary na nowe tabernakulum w naszym kościele.

9. W dniu dzisiejszym studenci z duszpasterstwa akademickiego sprzedawać będą książki wydawnictwa W Drodze oraz najnowszy numer miesięcznika W Drodze zatytułowany: „Popatrz na mnie”.

10. Galeria OPe zaprasza na wystawę fotografii autorstwa Katarzyny Warańskiej pt.: Chasydzkie Sacrum.

11. W niedzielę Bożego Miłosierdzia można otrzymać odpust zupełny na zwykłych warunkach (spowiedź sakramentalna, komunia Św., modlitwa w intencjach papieskich), jeśli weźmie się udział w modlitwach ku czci Bożego Miłosierdzia albo przynajmniej odmówi przed Najświętszym Sakramentem, modlitwę «Ojcze nasz» i Credo, dodając pobożne wezwanie do Pana Jezusa Miłosiernego (np. «Jezu Miłosierny, ufam Tobie»).