W ostatnim tygodniu odeszła od nas do wieczności nasza parafianka: śp. Zygfryda Uliniarz. Polecamy Ją oraz Jej rodzinę waszej modlitwie.
1. Statystyka parafialna za rok 2017: 163 Chrzty św.; 20 Sakramen­tów Bierzmowania; 52 śluby; 44 pogrzebów; 140 tys. udzielonych komunii oraz 55 stale odwiedza­nych chorych.
2. Jutro,w poniedziałek 1 stycznia, obchodzimy Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Msze św. odprawiane będą w naszym kościele jak w każdą niedzielę.
3. W wtorek odprawimy Mszę św. roczną za zmarłych poleconych na kartkach wypominkowych – serdecznie zapraszamy na godz.18.00 na Mszę św. oraz na różaniec na godz.17.30 w intencji zmarłych.
4. W tym tygodniu Kancelaria Parafialna ze względu na czas Kolędy oraz Uroczystość Objawienia Pańskiego czynna będzie jedynie we wtorek od 15:00 – 16:00.
5. W sobotę, 6 stycznia obchodzimy Uroczystość Objawienia Pańskiego– Trzech Króli. Poświęcenie kadzidła i kredy odbywać się będzie podczas każdej mszy św. W tym dniu porządek mszy św. jak w każdą niedzielę.
6. Zimowy kurs tańca towarzyskiego rozpocznie się we wtorek 2 stycznia 2018 r. o godz. 18:00 w auli sportowej. Zapisy na miejscu przed zajęciami lub pod numerem telefonu dostępnym w gablocie (606 850 371). Dla kursantów nowożeńców układ pierwszego tańca weselnego w prezencie ślubnym.
7. Duszpasterstwo Dzieci zaprasza na jasełka „Światłość w ciemności świeci”. Przedstawienie jest połączeniem teatru żywego z kukiełkowym. Zapraszamy w czwartek 4 stycznia do naszego kościoła zaraz po Mszy o godz. 18:00
8. W zakrystii oraz u sióstr przy wyjściu z kościoła można nabyć kalendarz na 2018 rok ze zdjęciami wnętrza naszego kościoła, który jest cegiełką na wykończenie naszej świątyni.
9. Nasze siostry przy wyjściu z kościoła rozprowadzać będą kadzidło oraz kredę, które poświęcone zostaną w Uro­czystość Objawienia Pańskiego. Dochód ze sprzedaży przeznaczony będzie na do­finansowanie wyjazdu duszpasterskiego dla dzieci oraz na rozwój scholi dziecięcej.
10. Galeria OPe zaprasza na wystawę fotografii autorstwa Michała Drozda pt. O nas.
11. We wtorek, 2 stycznia rozpoczynamy wizytę duszpasterską naszej parafii, tzw. Kolędę. Prosimy o przygoto­wanie krzyża, świec i kropidła, a dzieci o zeszyty do kate­chezy. Kolędę rozpoczyna­my o godz. 16:00. Przez cały czas kolędy, nie będzie wieczornej spowiedzi w dni po­wszednie. Nie będziemy chodzili po kolędzie w niedzielę oraz w Uroczystość Objawienia Pańskiego, 6 stycznia. W tym ty­godniu odwiedzi­my mieszkańców domów przy ulicach:

Dominikańska 1, 3, 5, 6, 6A – we wtorek, 2 stycznia.

Dominikańska 8,10, Dominikańska domki, Podkarpacka (numery do przejazdu kolejowego), Zawiszy Czarnego (numery do przejazdu kolejowego), Dąbrowskiego domki, Powstańców Warszawy domki, Batalionów Chłopskich domki, , Dąbrowskiego 60, 60A, 60B, 62 – środa 3 stycznia.

Poznańska Wielkopolska, Dąbrowskiego 85,89, Bohaterów Westerplatte 1, 1A, 2, 3 – czwartek 4 stycznia

Bohaterów Westerplatte 3A, 4, 4A, 5, 5A, 6, 7, 9 – piątek 5 stycznia