11. W ostatnim tygodniu odeszła od nas do wieczności śp. Lucyna Marszałek. Prosimy o modlitwę w Jej intencji oraz w intencji Jej rodziny.
2. W miesiącu październiku zapraszamy na nabożeństwo różańcowe od poniedziałku do soboty o godz. 17.30 (we wtorek oraz czwartek róża­niec poprowa­dzą dzieci), informujemy, że nie będzie nabożeństwa w niedzielę.
3. W poniedziałek odprawimy mszę św. roczną za zmarłych poleconych na kartkach wypominkowych – początek o godz. 18:00. Wcześniej różaniec w ich intencji o godz. 17:30.
4. Klub Ojca zaprasza na spotkanie pt. Wolność i dyscyplina w relacjach rodzinnych, które odbędzie się w poniedziałek o godz. 20:00 w sali Klubu.
5. Rada Osiedla Piastów informuje, że w poniedziałek, wtorek oraz środę w godz. 15:00-20:00 w Szkole Podstawowej nr 10 można będzie oddać głos na projekty dotyczące naszego osiedla w ramach Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego. Szczegółowe informacje na plakacie w gablocie.
6. Kancelaria parafialna czynna będzie we wtorek od 15:00 do 17:30 oraz w sobotę od godz. 10:00 do 12:30.
7. Duszpasterstwo Akademickie Szopka zaprasza wszystkich studentów na powitalnego grilla w najbliższą środę o godz. 19:00 do naszego klasztornego ogrodu.
8. Zapraszamy studentów i pracowników Politechniki Rzeszowskiej na Mszę św. pod przewodnictwem ks. bp Jana Wątroby, inaugurującą nowy rok akademicki w najbliższy czwartek 5 października o godz. 18:00. Po Mszy św. odbędzie się krótki koncert zespołu pieśni i tańca Politechniki Rzeszowskiej „Połoniny”
9. W pierwszy piątek miesiąca spowiadamy dzieci o godz. 16:00, po spowie­dzi Msza św. o godz. 16:30.
10. Duszpasterstwo Postakademickie Wiata zaprasza w najbliższy piątek na mszę św. o godz. 19:30 w kaplicy duszpasterskiej, następnie na nieszpory oraz rozmowy o doświadczeniu wiary.
11. W pierwszą sobotę miesiąca odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną.
12. Zapraszamy na warsztaty tworzenia wianków jesiennych z wykorzystaniem kwiatów ciętych 14 października o godz. 10:00. Więcej informacji pod numerem telefonu dostępnym w gablocie.
13. Zapraszamy do uczestnictwa w kolejnym cyklu wykładów naszej Szkoły Filozoficzno-teologicznej św. Jacka. W tym roku wykłady z zakresu biblistyki, kultury i religioznawstwa. Zapisy trwać będą do 19 października za pośrednictwem strony internetowej lub na liście dostępnej w zakrystii.
14. Pragniemy poinformować, że w najbliższym czasie naszą parafię opuści o. Marcin Lisak, który rozpoczyna swoją pracę w klasztorze w Kijowie na Ukrainie. Bardzo gorąco dziękujemy mu za pracę w naszym duszpasterstwie, życzymy Bożego błogosławieństwa na nowej placówce oraz polecamy Go waszej modlitwie i pamięci. Natomiast do naszej wspólnoty dołączy o. Maciej Złonkiewicz, pracujący na co dzień w Monachium, który pozostanie z nami do grudnia tego roku.
15. Kartki wypominkowe, z wypisanymi imionami zmarłych można składać w zakry­stii. W intencji tych zmarłych odprawiamy 12 Mszy św. tzw. rocz­nych – w pierwsze po­niedziałki miesiąca – a przez listopad odmawiać bę­dziemy wspólnie różaniec z odczytywaniem imion zmarłych.
16. W zeszłym tygodniu zebraliśmy na katolickie Radio Via ofiary w wysokości 1 472 zł. Serdecznie dziękujemy.
17. Galeria OPe zaprasza na nowa wystawę fotograficzna pt. Rzeczywistość zaburzona odbiorem autorstwa Małgorzaty Kusz.