1. Po raz ostatni zapraszamy w niedzielę na Gorzkie Żale z konferencją katechetyczną o godz. 15:00 oraz na Drogę Krzyżową w Wielki Piątek o godz. 15:00.
2. Plan spowiedzi na Wielki Tydzień wywieszony jest w gablocie i przy wejściach do kościoła oraz jest dostępny na internetowej stronie naszego klasztoru.
3. Klub Ojca zaprasza na kolejne spotkanie pt. Ojciec jako mąż, czyli o wpływie relacji małżeńskiej na wychowanie dzieci, które poprowadzi psychoterapeuta rodzinny p. Dariusz Baran. Spotkanie odbędzie się w najbliższy poniedziałek o godz. 20:00 w sali klubu.
4. W tym tygodniu kancelaria parafialna będzie czynna tylko we wtorek w godz. 15:00 – 17:30.
5. W najbliższą środę zapraszamy wszystkich ministrantów na próbę przed Triduum Paschalnym. Początek próby o godz. 19:00 w kościele.
6. Gorąco zachęcamy do udziału w liturgii Triduum Paschalnego:
Wielki Czwartek – zapraszamy na Liturgię Ostatniej Wieczerzy o godz. 18:00 – adoracja Najświętszego Sakramentu w tzw. Ciemnicy trwać będzie do godz. 24:00 – prosimy o przeniesienia daru dla najuboższych.
Wielki Piątek – zapraszamy na Ciemną Jutrznię o godz. 8:00; na Drogę Krzyżo­wą o godz. 15:00 oraz na Litur­gię Męki Pańskiej o godz. 18:00 – adoracja Krzyża i czuwanie przy Grobie Chrystusa będą trwały cała noc – kościół pozostanie otwar­ty –serdecznie zachęcamy do włączenia się w to nocne czuwanie. Przypominamy, że w Wielki Piątek obowią­zujące wier­nych post ścisły.
Wielka Sobota – zapraszamy na Ciemną Jutrznię o godz. 8:00; na Wigilię Pas­chalną o godz. 21:00, liturgia pas­chalna zakończy się po północy procesją rezu­rekcyjną wokół kościoła – prosi­my o przyniesienie świec.
7. W Wielką Sobotę odwiedzimy naszych chorych z posługą sakramen­talną.
8. Święcenie pokarmów w Wielką Sobotę w godz. 10:00 – 14:00.
9. W Poniedziałek Wielkanocny zbierać będziemy ofiary na wykończenie wnętrza naszego kościoła.
10. W Niedzielę i Poniedziałek Wielkanocny nie będziemy spowiadali.
11. Centrum Pomocy Rodzinie Przystań zaprasza na kurs języka hiszpańskiego dla dorosłych od podstaw. Wszelkie informacje oraz zapisy pod numerem telefonu dostępnym w gablocie. (516 797 171)
12. Wiosenno-letni cykl kursów tańca rozpocznie się 9 maja o godz. 18:00 w auli sportowej. Wszyscy chętni zostaną przyjęci. Dla kursantów nowożeńców układ pierwszego tańca w prezencie ślubnym.
13. Zapraszamy na wyjazd: Gruzja i Armenia z dominikanami, który odbędzie się w dniach od 31 lipca do 11 sierpnia. Szczegółowe informacje dostępne na stronie internetowej naszej Parafii oraz w zakrystii.
14. Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 10 informuje o trwającej nadal rekrutacji do klas pierwszych. Szczegółowe informacje w sekretariacie szkoły.
15. W naszym kościele wystawiony jest kosz na wielkopostną jał­mużnę. Prosi­my o przyno­szenie trwałych produktów żywnościo­wych, z któ­rych przygotowane zosta­ną paczki dla najuboż­szych rodzin z para­fii. Zachęcamy również, w miarę możli­wości, do składania ofiar na cele charytatywne.
16. Galeria Ope zaprasza na zbiorową wystawę fotograficzną pt. Obrazki z Afryki.

17. Dziś po mszy św. młodzież z duszpasterstwa szkół średnich sprzedawać będzie palmy. Dochód ze sprzedaży przeznaczony będzie na wyjazd duszpasterski.