1. W ostatnim tygodniu odeszła od nas do wieczności ś.p. Anna Drzał. Prosimy o modlitwę w Jej intencji.

2. W Wielkim Poście zapraszamy na tradycyjne nabożeństwa: Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 15:00 z konferencją katechetyczną, a także Drogę Krzyżową w piątek o godz. 11:30 i 17:30 dla dorosłych oraz o 16:30 dla dzieci.

3. Wszystkie osoby pragnące zaangażować się w śpiew scholi podczas Triduum Paschalne­go zapraszamy na próbę śpiewu w najbliższy poniedziałek o godz. 19:00 oraz środę o godz. 20:00. Próba w części duszpasterskiej.

4. Duszpasterstwo akademickie Szopka zaprasza studentów na spotkanie z Izą Florek – psychologiem i trenerem osobistym pt. O tworzeniu przestrzeni dobra, w środę 15 marca o godz. 19:30 w sali duszpasterstwa akademickiego.

5. Zapraszamy na wiosenne warsztaty florystyczne, które odbędą się w najbliższą sobotę 18 marca po godz. 10:00. Szczegóły na plakacie w gablocie. (695 566 223)

6. Poradnia Przystań zaprasza rodziców na warsztaty noszenia dzieci w chustach oraz warsztaty pieluszkowe. Wszelkie informacje oraz zapisy pod numerem telefonu dostępnym w gablocie. (516 797 171)

7. Zapraszamy na wyjazd: Gruzja i Armenia z dominikanami, który odbędzie się w drugiej połowie sierpnia. Szczegółowe informacje dostępne na stronie internetowej naszej Parafii oraz w zakrystii.

8. W zeszłym tygodniu członkowie Klubu Tygodnika Powszechnego zebrali na rzecz domu siostry Małgorzaty Chmielewskiej w Medyni Głogowskiej 13 856 zł. Bardzo serdecznie dziękujemy za wszelkie ofiary.

9. W przyszłą niedzielę zbierać będziemy ofiary na wykończenie wnętrza naszego kościoła.

10. Grupa Charytatywna św. Marcina de Porres informuje, że w 2016 roku swoją opieką objęła ponad 150 osób w 59 rodzinach. Dzięki bardzo hojnemu wsparciu, za które jesteśmy wdzięczni, możliwe było przeprowadzenie corocznych akcji charytatywnych takich jak: Drzewko adwentowe, Kosz wielkanocny, Idę do szkoły oraz kontynuowanie charytatywnego antykwariatu oraz wsparcie rodziny syryjskiej z Aleppo. Szczegółowe sprawozdanie z działalności grupy znajduje się w gablocie przed kościołem.

11. W naszym kościele wystawiony jest kosz na wielkopostną jał­mużnę. Prosi­my o przyno­szenie trwałych produktów żywnościo­wych, z któ­rych przygotowane zosta­ną paczki dla najuboż­szych rodzin z para­fii. Zachęcamy również, w miarę możli­wości, do składania ofiar na cele charytatywne.

12. Baranki wielkanocne Caritasu można nabyć u naszych sióstr z tyłu kościoła.

13. Dziś w korytarzu bocznym studenci z duszpasterstwa akademickiego sprzedawać będą książki wydawnictwa W Drodze oraz najnowszy numer miesięcznika W Drodze pt. Zaplątani w grzech. Lęk i pokora w spowiedzi. Dziś szczególnie polecamy książkę o. Maksymiliana Nawary pt. Oddychać imieniem. O medytacji chrześcijańskiej.

14. Galeria Ope zaprasza na wystawę fotograficzną autorstwa Aleksandry Fidziańskiej pt. Drugie Chwile.