1. W ostatnim tygodniu odeszła od nas do wieczności ś.p. Lucyna Kiedrzyńska. Prosimy o modlitwę w Jej intencji.

2. Dzisiaj rozpoczynamy rekolekcje adwentowe Daj wiarę słowu, które wygłosi dla nas o. Maciej Biskup OP ze Szczecina. Nauki w poniedziałek, wtorek i środę po mszach św. o godz. 12:00 i 18:00. Serdecznie zapraszamy.

3. Zapraszamy jeszcze do środy o 17:15 na różaniec w intencji zmarłych z wyczytywaniem kartek wypominkowych. Od czwartku nabożeństwo różańcowe o 17:30.

4. W czasie Adwentu Roraty w naszym kościele odprawiane będą od po­niedziałku do soboty o godz. 6:30 rano. W dni powszednie nie będzie Mszy św. o godz. 7:00. Po Roratach odśpiewamy Godzinki.

5. Klub Tygodnika Powszechnego serdecznie zaprasza na spotkanie dyskusyjne profesorów: Aleksandra Bobko oraz Piotra Augustyniaka – uczniów księdza prof. Józefa Tischnera pt. Wolność i dialog w Polsce – wokół myśli ks. prof. Józefa Tischnera, w poniedziałek 28 listopada o godz. 18:30 w pomieszczeniu Antykwariatu.

6. Zapraszamy na próby scholi dla osób śpiewających podczas Pasterki w poniedziałek o godz. 19:00 oraz środę o godz. 20:00 w części duszpasterskiej. Szczególnie zapraszamy do udziału śpiewających mężczyzn.

7. W pierwszy piątek miesiąca spowiadamy dzieci o godz. 16:00, po spowie­dzi Msza św. o godz. 16:30.

8. W pierwsza sobotę miesiąca odwiedzimy chorych z posługa sakramentalną.

9. W przyszłą niedzielę zapraszamy na kiermasz kartek i ozdób świątecznych wykonanych ręcznie. Dochód zostanie przeznaczony na rozwój duszpasterstwa dzieci prowadzonego przez nasze siostry.

10. Zapraszamy na warsztaty muzyki liturgicznej „Muzyka Żywa”, które odbędą się w naszym klasztorze w najbliższym tygodniu w dniach 2-4 grudnia. Szczegóły na plakacie przed kościołem.

11. W najbliższą niedzielę 4 grudnia podczas Mszy św. o godz. 10:00 poświęcenie medalików dla dzieci przygotowujących się do I Komunii Św., po Mszy spotkanie formacyjne dla rodziców.

12. Zapraszamy na rekolekcje Wielkopostne w Ziemi Świętej – Rekolekcje z dominikanami 1-8.04.2017. Wszystkie informacje dotyczące wyjazdu można znaleźć w zakrystii oraz na stronie naszej Parafii.

13. W ostatnią niedzielę zebraliśmy na wnętrze naszego kościoła ofiary w wysokości 11 710 zł. Serdecznie dziękujemy za Wasze wsparcie. Obecnie trwają prace związane w instalacją nowego ołtarza głównego oraz ołtarzy bocznych przy ikonach św. Jacka oraz św. Dominika.

14. Działająca przy naszej parafii grupa Żywego Różańca poszukuje nowych osób, które chciałyby włączyć się w wielowiekową tradycję modlitwy różańcowej. Obecnie brakuje nam 15 osób. Zainteresowane osoby prosimy o kontakt pod numerem dostępnym na plakacie w przedsionku kościoła. (607 649 267)

15. Nasza Grupa Charytatywna – św. Marcina de Porres – już tradycyjnie przygotowała Drzewko Adwentowe. Ozdobami na tej choince są kartki z konkretnymi prezentami prze­znaczonymi na paczki dla najuboższych i dzieci z terenu parafii oraz osób bezdomnych – podopiecznych siostry Małgorzaty Chmielewskiej. Zachęcamy do zabierania karteczek i przygotowania prezentu. Od następnej niedzieli wystawione będą kosze, do których moż­na będzie włożyć prezent wraz z karteczką. Za przygotowanie prezentów serdecz­nie dziękujemy.

16. Dziś w bocznym korytarzu studenci z duszpasterstwa akademickiego sprzedają książki wydawnictwa W Drodze oraz miesięcznik W drodze pt. Szukam rodziców. Co my wiemy o adopcji? Dziś szczególnie polecamy książkę Elżbiety Wiater z rysunkami autorstwa naszego współbrata o. Tomasza Rojka OP pt. Wypisz wymaluj. Święci dominikańscy.

17. Opłatki oraz świece Caritasu na stół wigilij­ny można nabyć w zakrystii.

18. Galeria Ope w ramach obchodów Jubileuszu 800 lat istnienia Zakonu Dominikanów zaprasza na drugą część wystawy fotografii autorstwa Wacława Nowackiego pt. To czego nie widać – opowieść o rzeszowskich dominikanach – część druga.