O listopadowym “W drodze”
Wydaje się, że dzięki takim książkom jak Ania z Zielonego Wzgórza powinniśmy już oswoić temat adopcji, a jednak nie jest to proste. W numerze znajdziemy rozmowę z pedagogiem z Ośrodka Adopcyjnego o kryteriach wyboru rodzin adopcyjnych i ich przygotowaniu do roli rodzica. O blaskach i cieniach adopcyjnego rodzicielstwa opowiadają dwie mamy, które podjęły taką decyzję kilkanaście lat temu.
Wojciech Prus OP pisze o doświadczeniu duchowego towarzyszenia bezpłodnym małżeństwom. Ginekolog Przemysław Binkiewicz opowiada o problemach ze diagnozowaniem bezpłodności oraz tłumaczy czym jest naprotechnologia.
W numerze ponadto: lekarze Szczepan Cofta i Wojciech Jernajczyk wyjaśniają, co współczesna nauka mówi o powstawaniu marzeń sennych; Paweł Krupa OP odpowiada na pytanie – czy jako chrześcijanie możemy wierzyć w sny.
Ks. prof. Jacek Grzybowski pisze o nowej odsłonie sekularyzacji, a przeorysza klasztoru mniszek w Świętej Annie opowiada o tajemnicach życia za klauzurą.
Polecamy także książkę autorstwa Elżbiety Wiater i o. Tomasza Rojka OP pt. “Wypisz wymaluj. Święci dominikańscy”
Zakonna tradycja przekazuje nam opowieść o śnie Dominika. Święty ujrzał drzewo, na którego gałęziach siedziało i głośno świergotało mnóstwo ptaków. Nagle uderzył potężny wiatr, drzewo upadło, a jego mieszkańcy rozpierzchli się po świecie. Dominik zinterpretował sen jako znak, że musi rozesłać braci. Dzięki temu wielu z nich dojrzało do świętości i od ośmiuset lat Rodzina Dominikańska rozrasta się także w niebie. To zaś rodzi pewien problem z gatunku praktycznych, a mianowicie jak odróżnić jednego świętego od drugiego, skoro wszyscy w tych samych habitach.
I o tym jest ta książka. Dowiemy się z niej, na przykład, dlaczego bł. Czesław zwykle ma w ręku coś w rodzaju granatu zapalającego, z jakiego powodu bł. Henryk Suzo mógły patronować salonom tatuażu, kim jest człowiek z mieczem w głowie i kto zapoczątkował tradycję dominikańskich murali. Poznaj dominikańskich świętych – każdy z nich jest jedyny w swoim rodzaju!