1. W ostatnim tygodniu odszedł od nas do wieczności nasz parafianin śp. Tadeusz Ostrowski. Polecamy jego duszę Waszej pamięci modlitewnej.

2. Jeszcze dziś zapraszamy po mszy św. o godz. 13.00 do antykwariatu charytatywnego na spotkanie z s. Małgorzatą Chmielewską ze wspólnoty Chleb Życia. Dziś przez cały dzień członkowie Klubu Tygodnika Powszechnego kwestują na rzecz działań siostry Małgorzaty.

3. Zapraszamy na warsztaty plastyczne dla: rodziców wraz z dziećmi, katechetów i nauczycieli pt.: „Kredkami do Nieba”, które poprowadzą panie: Dorota Łaskot-Cichocka oraz Anna Moszyńska. Warsztaty odbędą się w najbliższy wtorek 27 września o godz. 16.15 w naszym Antykwariacie.

4. We wtorek 27 września o godz. 19.30 zapraszamy na mszę św. w intencji artystów, a po niej na spotkanie grupy Vera Icon.

5. Zapraszamy na spotkanie grupy biblijnej dla dorosłych w najbliższy piątek o godz. 19.00 w części duszpasterskiej klasztoru.

6. W pierwszą sobotę miesiąca odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną.

7. Serdecznie zapraszamy na kolejną edycję Szkoły Filozoficzno-Teologicznej św. Jacka. W tym roku proponujemy cztery cykle wykładów: ks. dr. Grzegorza Strzelczyka pt. Co to znaczy, że jesteśmy zbawieni?; o. dr. Marcina Lisaka OP o katolickiej nauce społecznej; dr. Joela Burnella pt. Reformacja – niekończąca się historia oraz dr Anny Wajdy o florze i faunie w Biblii. Koszt całorocznego kursu – 200 zł. Zapisy drogą internetową lub bezpośrednio w zakrystii do 12 października.

8. Klub Ojca zaprasza rodziców (także mamy) na spotkanie z trenerem programu profilaktyki zintegrowanej „Archipelag Skarbów” p. Albinem Wróblewskim , które odbędzie się 3 października o godz. 20.00 w Auli klasztoru. Temat spotkania: „Świat nastolatka, czyli co każdy rodzic powinien wiedzieć o swoim dziecku”

9. Zapraszamy na warsztaty tworzenia kompozycji kwiatowych w dyni z wykorzystaniem kwiatów ciętych i naturalnych materiałów florystycznych 8 października o godz. 10.00. Więcej informacji pod numer tel w gablocie.

10. Zapraszamy na warsztaty z kaligrafii z p. Januszem Korzeniowskim, które odbędą się 21-23 października.

11. Centrum Pomocy Rodzinie Przystań zaprasza do udziału w bezpłatnym szkoleniu na przewodników miejskich – wszyscy uczestnicy otrzymają zaświadczenia o ukończeniu kursu i zostaną wpisani na listę przewodników miasta Rzeszowa, więcej informacji na plakacie.

12. Centrum Pomocy Rodzinie Przystań zaprasza osoby bezrobotne do udziału w projekcie na założenie i prowadzenie własnej działalności. Uczestnicy otrzymują bezzwrotną dotację. Informacje na ten temat w gablotce przed kościołem.

13. W zeszłą niedzielę podczas kwesty na wykończenie wnętrza naszego kościoła zebraliśmy 9947 zł. Bóg zapłać za wszelkie złożone ofiary

14. W przyszłą niedzielę odbędzie się zbiórka na Katolickie Radio Via.

15. Galeria Ope zaprasza na wystawę fotografii autorstwa Katarzyny Ditrejenowskiej pt. Istoty XXI wieku.