1. W ostatnim tygodniu odeszli od nas do wieczności nasi parafianie Jacek Chołody i Bożena Jerzykiewicz. Polecamy ich dusze Waszej pamięci modlitewnej.

2. Medytacja chrześcijańska w poniedziałek, środę i piątek o godz.19:30 w sali medytacji na poddaszu. Dla osób początkujących spotkanie w poniedziałek 15 minut wcześniej.

3. Zapraszamy na spotkanie grupy modlitewnej Rhema, a więc: modlitwę słowem Bożym (lectio divina), słuchanie słowa Bożego, czytanie tekstów z duchowej tradycji Kościoła oraz celebrację Eucharystii. Początek spotkania we wtorek o godz. 19:30 oraz w czwartek o godz. 19:00. Zbiórka przed wejściem do kaplicy akademickiej w części duszpasterskiej.

4. Duszpasterstwo postakademickie Wiata zaprasza w piątek o 19.30 do sali duszpasterstwa akademickiego na spotkanie z o. Arturem Hącią pt. Kościół a psychiatria.

5. W najbliższy wtorek 20 września o godz. 18:00 zapraszamy do Antykwariatu na Poczekalnię – nową inicjatywę dla małych dzieci w wieku od 3 do 7 lat, gdzie zaprzyjaźnieni z nami pediatrzy czytać będą dobrą literaturę dziecięcą. Po każdym spotkaniu przyniesione przez dzieci chore zabawki będą badane przez prowadzących spotkanie lekarzy. Specjalnym gościem najbliższej Poczekalni będzie pisarka dziecięca p. Joanna Krzyżanek.

6. Klub Tygodnika Powszechnego w Rzeszowie zaprasza w najbliższą niedzielę na spotkanie z siostrą Małgorzatą Chmielewską z Fundacji Chleb Życia. Siostra Małgorzata uczestniczyć będzie w naszej parafii w Mszach Św. o godzinie 10,00, 11.30 oraz 13.00. Po Mszy Św. o godz.13.00 zapraszamy na spotkanie, podczas którego siostra Małgorzata opowie o swojej fundacji. W sobotę po Mszy Św. wieczornej oraz w niedzielę po każdej z Mszy Św. przed kościołem przeprowadzona będzie zbiórka na wsparcie działań siostry Małgorzaty. Zbiórkę przeprowadzą członkowie Klubu Tygodnika Powszechnego.

7. Serdecznie zapraszamy na kolejną edycję Szkoły Filozoficzno-Teologicznej św. Jacka. W tym roku proponujemy cztery cykle wykładów: ks. dr. Grzegorza Strzelczyka pt. Co to znaczy, że jesteśmy zbawieni?; o. dr. Marcina Lisaka OP o katolickiej nauce społecznej; dr. Joela Burnella pt. Reformacja – niekończąca się historia oraz dr Anny Wajdy o florze i faunie w Biblii. Koszt całorocznego kursu – 200 zł. Zapisy drogą internetową lub bezpośrednio w zakrystii do 12 października.

8. Zapraszamy na warsztaty tworzenia kompozycji kwiatowych w dyni z wykorzystaniem kwiatów ciętych i naturalnych materiałów florystycznych 8 października o godz. 10. Więcej informacji pod numer tel w gablocie.

9. W zeszłą niedzielę podczas kwesty na wsparcie osób poszkodowanych w trzęsieniu ziemi we Włoszech zebraliśmy 3 941 zł. oraz 5 Euro. Bardzo serdecznie dziękujemy.

10. Galeria Ope zaprasza na wystawę fotografii autorstwa Katarzyny Ditrejenowskiej pt. Istoty XXI wieku.

11. W dniu dzisiejszym jak w każdą trzecią niedziele miesiąca zbierać będziemy ofiary na wykończenie wnętrza naszego kościoła.