1. Duszpasterstwo młodzieży zaprasza na rekolekcje na dobry początek pt. Jak przeżyć w szkole? Początek jeszcze dziś na mszy św. o godz. 17:17. Rekolekcje poprowadzi o. Jacek Dębski OP.

2. Medytacja chrześcijańska w poniedziałek, środę i piątek o godz.19:30 w sali medytacji na poddaszu. Dla osób początkujących spotkanie w poniedziałek 15 minut wcześniej.

3. We wtorek 13 września o godz. 18:45, zapraszamy na różaniec fatimski zakończony indywidualnym błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem.

4. Zapraszamy na spotkanie grupy modlitewnej Rhema, a więc: modlitwę słowem Bożym (lectio divina), słuchanie słowa Bożego, czytanie tekstów z duchowej tradycji Kościoła oraz celebrację Eucharystii. Początek spotkania we wtorek o godz. 19:30 oraz w czwartek o godz. 19:00. Zbiórka przed wejściem do kaplicy akademickiej w części duszpasterskiej.

5. W piątek o godz. 19:30 zapraszamy do kaplicy duszpasterskiej na spotkanie duszpasterstwa postakademickiego Wiata, przeznaczonego dla osób po studiach oraz osób pracujących. W programie nieszpory i rozważanie czytań z liturgii niedzielnej.

6. W najbliższą niedzielę 18 września zapraszamy na spotkanie rodziców dzieci przystępujących w tym roku do pierwszej komunii świętej. Początek na mszy św. o godz. 10:00.

7. Również w najbliższą niedzielę 18 września zapraszamy na pierwsze spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania w naszej parafii. Początek na mszy św. o godz. 17:17. Na spotkanie zapraszamy młodzież wraz z rodzicami.

8. Serdecznie zapraszamy na kolejną edycję Szkoły Filozoficzno-Teologicznej św. Jacka. W tym roku proponujemy cztery cykle wykładów: ks. dr. Grzegorza Strzelczyka pt. Co to znaczy, że jesteśmy zbawieni?; o. dr. Marcina Lisaka OP o katolickiej nauce społecznej; dr. Joela Burnella pt. Reformacja – niekończąca się historia oraz dr Anny Wajdy o florze i faunie w Biblii. Koszt całorocznego kursu – 200 zł. Zapisy drogą internetową lub bezpośrednio w zakrystii do 12 października.

9. Zapraszamy na warsztaty florystyczne podczas których wykonane zostaną dekoracje z wykorzystaniem wrzosów w sobotę 17 września o godz. 10:00. Zapisy pod numerem znajdującym się na plakacie w gablocie.

10. W dniu dzisiejszym przed kościołem będzie można nabyć wrześniowy numer miesięcznika W Drodze pt. Skąd się biorą dojrzali ludzie?

11. W przyszłą niedzielę zbierać będziemy ofiary na wykończenie wnętrza naszego kościoła.

12. Natomiast w dniu dzisiejszym zbierać będziemy ofiary na wsparcie osób poszkodowanych w trzęsieniu ziemi we Włoszech, które składać można do skrzynki wystawionej z tyłu kościoła.

13. Galeria Ope zaprasza na wystawę fotografii autorstwa Katarzyny Ditrejenowskiej pt. Istoty XXI wieku.