1. Pragniemy ze smutkiem poinformować o śmierci naszego współbrata o. Tomasza Pawłowskiego, wieloletniego duszpasterza i współtwórcy tego klasztoru. Uroczystości pogrzebowe ś.p. o. Tomasza odbędą się w najbliższy poniedziałek 30 maja w następującym porządku: o godz. 11:30 różaniec w naszym kościele, o godz. 12:00 msza św. żałobna pod przewodnictwem ks. bp. Jana Wątroby, następnie o godz. 14:00 złożenie do grobu zakonnego na cmentarzu komunalnym na Wilkowyi. Dla osób chętnych, będzie istniała możliwość skorzystania z podstawionych dwóch autobusów, które umożliwią dojechanie po zakończeniu mszy św. na cmentarz oraz powrót pod nasz kościół po zakończeniu ceremonii pogrzebowej.

2. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach majowych a od środy w nabożeństwach czerwcowych w dni powszednie o godz. 17:30.

3. W środę 1 czerwca, z okazji Dnia Dziecka o godz. 12:00 zostanie odprawiona msza św. w intencji dzieci już poczętych a jeszcze nienarodzonych. Serdecznie zapraszamy wszystkie matki oraz ojców oczekujących potomstwa. Po mszy św. udzielone zostanie specjalne błogosławieństwo dla rodziców.

4. W pierwszy piątek miesiąca dodatkowa spowiedź dla dzieci o godz. 16:00 oraz Msza św. o godz. 16:30.

5. W najbliższy piątek 3 czerwca w ramach obchodów Jubileuszu ośmiu wieków istnienia naszego zakonu, zapraszamy na spotkanie z Elżbietą Wiater, która przybliży nam niesamowitą postać św. Jacka – patrona naszej parafii i klasztoru. Początek spotkania o godz. 18:45 w naszym kościele.

6. W pierwszą sobotę miesiąca, 4 czerwca, odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną.

7. Działająca przy naszej parafii grupa charytatywna św. Marcina de Porres informuje, że zebrane do tej pory książki będzie można nabyć już w najbliższą niedzielę po mszach św. w charytatywnym antykwariacie.

8. Już dziś zapraszamy wszystkie dzieci oraz dorosłych w niedzielę 12 czerwca po mszy św. o godz. 10:00 na festyn rodzinny „Cuda wianki”, podczas, którego wszyscy chętni będą mieli okazję lepiej przygotować się do wakacyjnych wyjazdów poprzez spotkania z policjantami i strażakami. Dla dzieci zaplanowanych zostanie wiele zabaw oraz niespodzianek.

9. Informujemy o półkoloniach dla dzieci organizowanych przy naszym klasztorze w okresie wakacyjnym. Szczegółowe informacje na plakacie przed kościołem.

10. Zapraszamy na pielgrzymkę do Ziemi Świętej w dniach 1-8 października 2016 r. Informacje można uzyskać w zakrystii lub stronie internetowej naszej parafii.

11. Galeria Ope zaprasza na wystawę autorstwa Dominiki Wilk pt. Kształty Cieni.