1. W ostatnim tygodniu odszedł od nas do wieczności nasz parafianin śp. Tadeusz Drzał. Powierzamy go waszej modlitwie.

2. W miesiącu październiku zapraszamy na nabożeństwo różańcowe od poniedziałku do soboty o godz. 17:15 (we wtorek oraz czwartek róża­niec prowa­dzą dzieci).

3. W najbliższą niedzielę obchodzimy Uroczystość Wszystkich Świętych – porządek Mszy św. jak w każ­dą nie­dzielę. W tym dniu na wszystkich cmentarzach zosta­ną odpra­wione dodatkowe Msze św. o godz. 14:00.

4. Kartki wypominkowe, z wypisanymi imionami zmarłych można składać w zakry­stii. W intencji tych zmarłych odprawiamy 12 Mszy św. tzw. rocz­nych – w pierwsze po­niedziałki miesiąca – a przez listopad odmawiać bę­dziemy wspólnie różaniec z odczytywaniem imion zmarłych.

5. Fundacja Pasieka oraz Dominikańskie Centrum Pomocy Rodzinie zaprasza przyszłych rodziców do udziału w kolejnej edycji Szkoły Rodzenia im. św. Dominika. Zajęcia rozpoczynają się 5 listopada w auli klasztoru. Liczba miejsc jest ograniczona. Wszelkie informacje oraz zapisy pod numerem dostępnym w gablocie. (607 485 073)

6. Zapraszamy na jesienno-zimowy cykl kursu tańca, który rozpocznie się 5 listopada o godz. 20:00. Dla kursantów nowożeńców układ pierwszego tańca weselnego w prezencie.

7. Już dziś zapraszamy wszystkich parafian, duszpasterstwa i przyjaciół naszego klasztoru na otwarcie jubileuszu 800-lecia dominikanów. 7 listopada w sobotę o godz. 17.00 odczytamy orędzie generała zakonu, uroczyście odprawimy I nieszpory niedzielne, a o 18.00 będziemy celebrować Eucharystię.

8. W ramach obchodów zapraszamy również na Zaduszki Jazzowe – koncert z  Piotrem Baronem i Kubą Stankiewiczem, podczas którego wykonane zostaną najpiękniejsze ballady jazzowe w niezapomnianych interpretacjach, który odbędzie się 7 listopada o godz. 19:00 w naszym kościele.

9. Działająca przy naszej parafii grupa charytatywna św. Marcina de Porres nadal prowadzi zbiórkę książek. Książki można składać do wystawionego z tyłu kościoła kosza.

10. Dziś w bocznym korytarzu studenci z duszpasterstwa akademickiego sprzedają książki wydawnictwa W Drodze. Serdecznie polecamy najnowszy numer miesięcznika W Drodze pt. Kochaj samego siebie oraz książkę naszych współbraci o. Krzysztofa Pałysa i o. Szymona Popławskiego pt. Zapach Pomarańczy. Życie dominikańskie z innej perspektywy.

11. Zapraszamy również do Galerii OPe na Charytatywny Kiermasz podczas którego organizatorzy warsztatów florystycznych wraz z wolontariuszami Fundacji Mam Marzenie sprzedają stroiki oraz znicze na groby.

12. W zeszłym tygodniu podczas zbiórki na wnętrze naszego kościoła zebraliśmy ofiarę w wysokości 11 447 zł. Za wszystkie ofiary serdecznie dziękujemy.

13. Galeria OPe zaprasza na wystawę zdjęć autorstwa Waldemara Lenkowskiego pt. Help Maciek.