1. W ostatnim tygodniu odeszli od nas do wieczności śp.: Teresa Brożyna oraz śp. Ryszard Gierlicki. Prosimy o modlitwę w ich intencji.

2. Informujemy, że w tym tygodniu opuszcza naszą parafię s. Otylia Motyka. Bardzo gorąco dziękujemy jej za wieloletnią i oddaną pracę w naszej parafii, życzymy bożego błogosła­wieństwa na nowej placówce oraz polecamy ją waszej modlitwie i pamięci.

3. Informujemy również, że do wspólnoty sióstr dołączy s. Marlena Rogowska, która pełnić będzie rolę katechetki. Natomiast nową przełożoną sióstr mianowana zostaje s. Rode – dotychczasowa zakrystianka oraz organistka. Gorąco polecamy całą wspólnotę sióstr waszej modlitewnej pamięci.

4. Młodzież, która ukończyła gimnazjum i pragnie przystąpić do sakramentu bierzmowania, prosimy o zapisanie się na listę kandydatów. Zapisać się można tylko osobiście i w godzinach pracy kancelarii. Informujemy, że jest to ostatni tydzień zapisów.

5. Zapraszamy na katechezy przygotowujące do sakramentów bierzmowania i eucharystii dla dorosłych oraz katechumenat dla osób dorosłych nieochrzczonych. Zgłoszenia przyjmujemy również w kancelarii parafialnej.

6. Zapraszamy na warsztaty florystyczne, na pożegnanie lata, 29 sierpnia o godz. 9:00. Szczegółowe informacje pod numerem telefonu umieszczonym na plakacie w gablocie. (695 566 223)

7. Informujemy o terminie jesiennego cyklu kursu tańca. Początek zajęć we wtorek 1 września o godz. 18:00 w auli klasztoru. Wszyscy chętni zostaną przyjęci. Jak zawsze układ pierwszego tańca weselnego dla nowożeńców w prezencie ślubnym.

8. Zapraszamy uczniów szkół średnich, zainteresowanych bezpłatnym szkoleniem fotograficznym, do udziału w projekcie „Śladami Marka Czarnoty – rzeszowskie zabytki w obiektywie”. Szczegółowe informacje na plakacie w gablocie.

9. Dominikańskie Centrum Pomocy Rodzinie zaprasza do udziału w kursie języka angielskiego oraz języka rosyjskiego dla początkujących. Zajęcia adresowane są do osób dorosłych oraz dzieci. Więcej informacji oraz zapisy pod numerem dostępnym na plakacie w gablocie. (723 149 356)

10. Nasza grupa charytatywna prowadzi akcję „Idę do szkoły”, w kościele znajduje się wy­stawiony kosz na wszelkiego rodzaju przybory szkolne. Zebrane artykuły zostaną przy­dzielone najbardziej potrzebują­cym dzieciom, z terenu naszej para­fii. Zbiórka potrwa do końca wakacji. Serdecznie dzię­kujemy za już okazaną pomoc i życzliwość.

11. W ostatnią niedzielę udało nam się zebrać na wnętrze naszego kościoła ofiarę w wysokości 11 900 zł. Bardzo serdecznie dziękujemy za złożone na ten cel ofiary.

12. Galeria OPe zaprasza na wystawę pejzaży autorstwa Zbigniewa Polita pt. Struktura Przestrzeni.