1. Kartki wypominkowe, z wypisanymi imionami zmarłych można składać w zakrystii.
W intencji tych zmarłych odprawiamy 12 Mszy św. tzw. rocznych – w pierwsze poniedziałki miesiąca – a przez listopad odmawiać będziemy wspólnie różaniec
z odczytywaniem imion zmarłych.

2. Zapraszamy na październikowe nabożeństwo różańcowe od poniedziałku do piątku o godz. 17:15 (we wtorek oraz czwartek różaniec prowadzą dzieci), informujemy, że nie będzie nabożeństwa w niedzielę.

3. Jeszcze dziś zapraszamy nowe osoby na spotkanie wspólnoty tercjarzy dominikańskich po mszy św. o godz. 16:00, do zakrystii. Szczegółowe informacje na temat grupy na plakacie w gablocie.

4. Zapraszamy na kolejną edycję objazdowego festiwalu Watch Docs – jest to prze­gląd najlep­szych filmów dokumentalnych dotyczących praw człowieka. W naszym klasztorze projekcje odbędą się w dniu dzisiejszym. Początek o godz. 19:00 w sali duszpasterskiej. Wstęp wolny. Po projekcjach odbędą się dysku­sje.

5. Medytacja chrześcijańska w poniedziałek, środę oraz piątek o godz. 19:30 w sali medytacji na poddaszu. Dla osób początkujących spotkanie w poniedziałek 15 minut wcześniej.

6. Duszpasterstwo akademickie zaprasza w nadchodzącym tygodniu studentów na spotkania: w poniedziałek o 19:30 na spotkanie muzyczne pt. Wieczór z bluesem; we wtorek o 19:30 na spotkanie dyskusyjne pt. Czy potrzebna jest nam klauzula sumienia?; w środę o 19.30 na adorację Najświętszego Sakramentu i mszę św. w kaplicy duszpasterskiej, a po nich na wspólną kolację; w czwartek o 19:30 na spotkanie biblijne – czytamy i rozważamy Ewangelię wg św. Łukasza.

7. W sobotę obchodzimy Uroczystość Wszystkich Świętych – porządek Mszy św. jak w każ­dą nie­dzielę. Na wszystkich cmentarzach zosta­ną odpra­wione Msze św. o godz. 14:00 – także na cmentarzu przy ul. Podkarpac­kiej. Informujemy, że w tym dniu nie będziemy odwiedzać chorych z posługą sakramentalną. Wizyta będzie miała miejsce w następną sobotę 11 listopada. W tym dniu nie będzie również dyżury w kancelarii.

8. Przypominamy, że na mszach św. o godz. 12:00 istnieje możliwość dołączenia intencji do mszy św. zbiorowej. Intencje przyjmujemy również przed mszą św. w dniu jej odprawienia.

9. Jesienno-zimowy cykl kursów tańca rozpocznie się 6 listopada o godz. 20:00 w auli klasztoru. Dla kursantów nowożeńców układ pierwszego tańca weselnego w prezencie ślubnym. Wszyscy chętni zostaną przyjęci. Więcej informacji na stronie www.tango.rzeszow.pl w zakładce: aktualności.

10. W zeszłą niedzielę zebraliśmy na wnętrze naszego kościoła 11 316 zł. Za wszystkie ofiary serdecznie dziękujemy.

11. Zapraszamy do naszej galerii OPe na wystawę autorstwa rzeszowskiego podróżnika Mariana Krzywdy pt. Moje podróże w fotografii po najstarszych cywilizacjach świata.

12. Dziś w bocznym korytarzu studenci z duszpasterstwa akademickiego sprzedają książki wydawnictwa W Drodze oraz październikowy numer miesięcznika W Drodze pt. Jak się złościć żeby nie grzeszyć? Szczególnie polecamy książkę o. Cypriana Klahsa OP pt. Różaniec. Modlitwa prostoty i głębi.


Informujemy, że na mocy dekretu Biskupa Rzeszowskiego Jana Wątroby z dniem 26 października 2014 roku zmianie ulegają granice naszej Parafii.

Mieszkańcy ulicy Wetlińskiej , ulicy Leśnej oraz Zawiszy Czarnego numery nieparzyste od 33 oraz parzyste od 40 do końca, przyłączone zostają do Parafii św. Józefa w Rzeszowie – Zwięczycy.

Mieszkańcy ulicy Architektów, 9 Dywizji Piechoty, ulicy Podkarpackiej numery parzyste od 8A do 26 oraz nieparzyste od 15 do 63A, ulicy Zawiszy Czarnego numery od przejazdu kolejowego parzyste od 10A do 48 oraz nieparzyste od 5 do 31D, ulicy Podgórskiej, ulicy Połonińskiej, ulicy Bieszczadzkiej, ulicy Rymanowskiej, ulicy Adama Matuszczaka przynależą do nowo utworzonej Parafii pw. bł. ks. Jerzego Popiełuszki. Pierwszym proboszczem mianowany został Ks. Robert Mokrzycki. Do czasu powstania punktu sakralnego w nowej parafii wierni będą korzystać z posługi sakramentalnej w naszej parafii.
oo. Dominikanie