1. W minionym tygodniu odeszły od nas do wieczności: śp. Zofia Bednarska, oraz śp. Danuta Wisz. Prosimy o modlitwę w ich intencji.

2. Zapraszamy na wspólną modlitwę: Koronką do Miłosierdzia Bożego w każdy piątek o godz. 15:00 w kaplicy Jezusa Miłosiernego; na różaniec od poniedziałku do soboty o godz. 17:30 oraz na Nieszpory również od poniedziałku do soboty o godz. 18.30.

3. Medytacja chrześcijańska w poniedziałek, środę i piątek o godz.19:30 w sali medytacji na poddaszu. Dla osób początkujących spotkanie w poniedziałek 15 minut wcześniej.

4. Wszystkich młodszych ministrantów oraz chłopców zainteresowanych posługą przy ołta­rzu zapraszamy na spotkanie w piątek o godz. 16:00.

5. Zapraszamy dorosłych na spotkanie grupy biblijnej w najbliższy piątek o godz.19.00. Temat spotkania: Czytając św. Pawła – Wielkie dziękczynienie za Ewangelię i za jej przyjęcie (1 Tes. 2-3).

6. Już dziś zapraszamy na spotkanie z Szymonem Hołownią, podczas którego zmierzymy się z tematem obowiązku dzielenia się z innymi oraz granic niesienia im mądrej pomocy. Podczas tego spotkania nasz gość opowie również o zadaniach jakie podejmują prowadzone przez niego fundacje działające w Afryce. Spotkanie odbędzie się w piątek 26 września po mszy św. o godz. 18:00.

7. Zapraszamy wszystkich pragnących lepiej się poznać oraz chcących bardziej świadomie przygotować się do sakramentu małżeństwa do udziału w kolejnej edycji Wieczorów dla Zakochanych. Początek spotkań 29 września o godz. 18:30. Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej klasztoru w zakładce sakrament małżeństwa.

8. Prowadzimy zapisy do działającej przy naszym klasztorze Szkoły Filozoficzno-Teologicznej św. Jacka. Szczegółowy program wykładów dostępny jest na plakacie przed kościołem. Zapisywać się można przez stronę internetową lub na listę dostępną w zakrystii do 16 października.

9. Działająca przy naszej parafii grupa charytatywna św. Marcina de Porres organizuje zbiórkę książek. Zebrane i posegregowane książki posłużą do organizacji charytatywnego antykwariatu, z którego dochód zostanie przeznaczony na remont pomieszczenia grupy. Książki można składać od najbliższej niedzieli do wystawionego z tyłu kościoła kosza.

10. Zapraszamy do naszej galerii OPe na nową wystawę fotografii autorstwa Magorzaty Korzec: Floreus.

11. W przyszłą niedzielę zbierać będziemy ofiary przeznaczone na wykończenie wnętrza naszego kościoła.