1. Zapraszamy na Mszę św. Roczną za zmarłych poleconych na kartkach wypominko­wych – w poniedziałek o godz. 18:00. Przed Mszą św. odmawiamy różaniec w tej in­tencji.

2. Z okazji rozpoczęcia nowego roku szkolnego zapraszamy na uroczystą Mszę św. dzieci, rodziców oraz nauczycieli ze Szkoły Podstawowej nr 10 w poniedziałek o godz. 10:30. Msza św. inaugurująca rok szkolny dla uczniów szkół średnich z terenu naszej parafii odpra­wiona będzie w poniedziałek o godz. 8:00.

3. Medytacja chrześcijańska w poniedziałek, środę i piątek o godz.19:30 w sali medytacji na poddaszu. Dla osób początkujących spotkanie w poniedziałek 15 minut wcześniej.

4. Jesienna edycja kursu tańca rozpocznie się w najbliższy wtorek, o godz. 18:00 w auli klasztoru. Zapisy na miejscu.

5. Po wakacyjnej przerwie działający przy naszej parafii Klub Seniora wznawia swoją działalność. Zapraszamy na spotkanie w najbliższą środę o godz. 18:00 do sali klubu.

6. Młodzież szkół średnich zapraszamy na rekolekcje na dobry początek: Jak zacząć, żeby nie zwariować?, które wygłosi duszpasterz szkół średnich o. Paweł Koniarek OP. Początek w piątek na mszy św. o godz. 18:00. Szczegóły na plakacie.

7. W pierwszy piątek miesiąca spowiadamy dzieci o godz. 16:00, po spowie­dzi Msza św. o godz. 16:30.

8. W pierwszą sobotę września odwiedzimy cho­rych parafian z po­sługa duszpasterską. Prosimy o powiadomienie zainte­resowanych i ewen­tualne zgłoszenie w zakry­stii no­wych osób.

9. Zapraszamy chętne dzieci w wieku od 8 lat do scholi dziecięcej, śpiewającej w niedziele podczas Mszy św. o godz. 10:00. Pierwsza próba scholi w sobotę o godz. 10:00.

10. Kancelaria parafialna pracuje już według stałego planu: dyżury we wtorek i czwartek w godz. 15:00 – 17:30 oraz w soboty w godz. 10:00 – 12:30.

11. Przypominamy, że od 1 września na mszach św. o godz. 12:00 będzie możliwość dołączenia konkretnej intencji do mszy św. zbiorowej w dniu jej odprawienia.

12. Zapraszamy na wspólną modlitwę: Koronką do Miłosierdzia Bożego w każdy piątek o godz. 15:00 w kaplicy Jezusa Miłosiernego; na różaniec od poniedziałku do soboty o godz. 17:30 oraz na Nieszpory od poniedziałku do soboty o godz. 18.30.

13. W ramach działającego przy naszym klasztorze projektu: W zdrowym ciele zdrowy duch, zapraszamy do skorzystania z zajęć tanecznych: kursu tańca klasycznego, kursu tańców etnicznych, zajęć sportowych z dwóch różnych tradycji wschodnich oraz zajęć Nordic Walking. Szczegółowe informacje na temat terminów oraz miejsca zajęć na plakacie w gablocie przed kościołem.

14. Rozpoczynamy zapisy do działającej przy naszym klasztorze Szkoły Filozoficzno-Teologicznej św. Jacka. W roku akademickim 2014/2015 proponujemy tematykę związaną z: początkami chrześcijaństwa w perspektywie historyczno-religioznawczej, dziejami chrystologii w kontekście pierwszych soborów oraz chrześcijaństwem i nowoczesnością w ujęciu filozofów współczesnych. Zapisywać się można drogą mailową ([email protected]) lub na listę dostępną w zakrystii oraz kancelarii parafialnej do 16 października.

15. Trwa akcja „Idę do szkoły”, w kościele znajduje się wystawiony kosz na wszelkiego rodzaju przybory szkolne dla najuboższych dzieci z naszej parafii.

16. Zapraszamy do naszej galerii OPe na nową wystawę fotografii autorstwa Magorzaty Korzec: Floreus.

17. W zeszłą niedzielę zebraliśmy na potrzeby osób poszkodowanych przez huragan w okolicach Rzeszowa 5 581 zł. Za wszystkie ofiary serdecznie dziękujemy.