1. W dniu dzisiejszym przeżywamy odpust w naszej parafii. Przez cały dzień nawiedzając nasz kościół można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami (Komunia św., wzbudzenie intencji wolności od wszelkiego grzechu, modlitwa w intencjach Ojca Świętego). Prosimy wszystkich o modlitwę w intencji całej wspólnoty parafialnej.
2. Zapraszamy na wspólną modlitwę: Koronką do Miłosierdzia Bożego w każdy piątek o godz. 15:00 w kaplicy Jezusa Miłosiernego; na wspólny różaniec od poniedziałku do soboty o godz. 17:30 oraz na wspólne Nieszpory również od poniedziałku do soboty o godz. 18.30.
3. W minionym tygodniu odeszli od nas do wieczności: śp. Bogumiła Lentowicz, Zofia Gosztyła oraz Tadeusz Piotrowski. Prosimy o modlitwę w ich intencji.
4. Młodzież, która ukończyła gimnazjum i pragnie przystąpić do sakramentu bierzmowania, prosimy o zapisanie się na listę kandydatów. Zapisać się można tylko osobiście i w godzinach pracy kancelarii.
5. Zapraszamy na katechezy przygotowujące do sakramentów bierzmowania i eucharystii dla dorosłych oraz katechumenat dla osób dorosłych nieochrzczonych. Zgłoszenia przyjmujemy również w kancelarii parafialnej.
6. Informujemy o terminie jesiennego cyklu kursu tańca. Początek zajęć 2 września o godz. 18:00 w auli klasztoru. Wszyscy chętni zostaną przyjęci. Jak zawsze układ pierwszego tańca weselnego dla nowożeńców w prezencie ślubnym.
7. Działający przy naszej parafii Klub Ojca organizuje wyjazd na Międzynarodowe Forum Ojców, które odbędzie się 6 września w Zabrzu. Szczegóły na plakacie w gablocie.
8. Nasza grupa charytatywna rozpoczęła akcję „Idę do szkoły”, w kościele znajduje się wy­stawiony kosz na wszelkiego rodzaju przybory szkolne. Zebrane artykuły zostaną przy­dzielone najbardziej potrzebują­cym dzieciom, z terenu naszej para­fii. Zbiórka potrwa do końca wakacji. Serdecznie dzię­kujemy za okazaną pomoc i życzliwość.
9. Zapraszamy do naszej galerii OPe na wystawę fotografii Anny Rość: Duch żyje w nas – przedstawiającą spotkania autorki zdjęć z ludźmi w Ugandzie, Indiach oraz w Polsce.
10. W dniu dzisiejszym przed kościołem bracia zbierać będą ofiary przeznaczone na zakup nowych szat liturgicznych. Dziękujemy za złożone ofiary.