1. Jeszcze dziś spotkanie świeckich dominikanów o godz 12:30 w sali duszpasterskiej. Szczególnie zapraszamy osoby pragnące dołączyć się do tej wspólnoty.

2. Nabożeństwa czerwcowe w dni powszednie o godz. 17:30, zaś w niedzielę o 18:30.

3. W najbliższą sobotę o godz. 9 zapraszamy na ostatnie wykłady w ramach szkoły św. Jacka. Wykład poprowadzi o. Marcin Lisak OP.

4. Duszpasterstwo akademickie zaprasza w tym tygodniu studentów we wtorek o 19.30 do kaplicy duszpasterskiej na mszę św. w intencji sesji, a po niej na wspólną kolację.

5. Kancelaria parafialna będzie czynna w tym tygodniu jedynie we wtorek i sobotę.

6. Klub ojca zaprasza na świętowanie dnia ojca dziś od godz. 14 na bulwarach rzeszowskich. Szczegóły na plakacie.

7. W najbliższy czwartek, 19 czerwca, przeżywać będziemy Uroczystość Bożego Ciała. Porządek Mszy św. jak w każdą niedzielę. Zachęcamy do udziału w centralnej uroczystości rzeszowskiej, która rozpocznie się Mszą św. przy Farze o godz. 9:00. Zapraszamy także na procesję, która odbędzie się w naszej parafii po mszy św. o godz. 16. Przejdziemy ulicami: Dominikańską, obok przedszkola, dalej Dąbrowskiego do kościoła Saletynów. Prosimy o udekorowanie domów. Właścicieli samochodów uprzejmie prosimy, aby na czas procesji zaparkowali swoje samochody w innym miejscu.

8. Prosimy także, aby w tym roku 1 ołtarz został przygotowany przez członków Żywego Różańca, zaś 2 przez Klub Seniora.

9. W związku z uroczystością Bożego Ciała próba dla ministrantów odbędzie się w środę o godz. 19 w kościele.

10. Zachęcamy do udziału w Festiwalu Wiary, który od środy będzie się odbywał w Rzeszowie, szczególnie w koncercie Jednego serca, jednego Ducha, a także w rekolekcjach ewangelizacyjnych. Wszelkie szczegółowe informacje można uzyskać na stoisku przed kościołem.

11. Grupa biblijna dla dorosłych zaprasza na spotkanie – w piątek o godz. 19.00.

12. Zgodnie z naszą dominikańską tradycją od września tego roku na mszy św. o godz. 12:00 wprowadzamy możliwość zamawiania intencji zbiorowych. Każdego dnia będzie można przed samą mszą św. dołączyć konkretną intencję. Kapłan będzie sprawował mszę św. w tych intencjach zbiorowo.

13. Młodzież, która ukończyła gimnazjum i pragnie przystąpić do sakramentu bierzmowania, prosimy o zapisanie się na listę kandydatów. Zapisać się można tylko osobiście i w godzinach pracy kancelarii.

14. Już dziś zapraszamy wszystkich studentów do udziału w grupie studenckiej pieszej rzeszowskiej pielgrzymki na Jasną Górę w dniach od 4 do 13 sierpnia. Jednym z przewodników tej grupy będzie o. Łukasz Filc, u którego można zapisać się drogą mailową.

15. Zapraszamy na półkolonie dla dzieci w wieku od 7 do 12 lat organizowane w czasie wakacji przy naszym klasztorze. Szczegółowe informacje na plakacie w gablocie.

16. Informujemy, że letni kurs tańca rozpocznie się 3 lipca br. o godz. 20 w auli klasztoru. Dla kursantów – nowożeńców taniec weselny w prezencie ślubnym.

17. Zapraszamy do naszej galerii OPe na wystawę fotografii Tadeusza Poźniaka: Polski Rzym.

18. Informujemy, że w miesiącach wakacyjnych opuszczają nasza parafię: o. Stanisław Gołąb, który będzie przeniesiony do Korbielowa, o. Stanisław Gomółka, będzie pracował w Warszawie-Służewie, o. Mirosław Wylęgała do klasztoru w Lublinie oraz o. Jacek Szarkiewicz do klasztoru w Gdańsku. Bardzo gorąco dziękujemy im za pracę w naszym duszpasterstwie, życzymy Bożego błogosławieństwa na nowych placówkach oraz polecamy ich waszej modlitwie i pamięci.

19. W przyszłą niedzielę studenci z duszpasterstwa akademickiego będą sprzedawać książki wydawnictwa W Drodze oraz najnowszy numer miesięcznika W Drodze.

20. Zgodnie z zapowiedzią dzisiaj po każdej mszy św. bracia zbierać będą ofiary przeznaczone na wykończenie wnętrza naszego kościoła. Za wszystkie ofiary serdecznie dziękujemy.