Zachęcamy do wyjazdu wraz z nami do Ziemi Zbawiciela w dniach 4-15 kwietnia 2018 roku.

„Ziemia Święta na dłużej”
IZRAEL I JORDANIA
4-15.04.2018

1 DZIEŃ Godz. 6:00 – zbiórka na lotnisku Okęcie, w hali odlotów, odprawa security ok. 6:10. O 9:10 – przelot Warszawa – Tel Awiw. Lądowanie ok. 13:55 czasu miejscowego. Przejazd do Hajfy – wizyta na wzgórzu Stella Maris. Nocleg w Nazarecie.

2 DZIEŃ Nawiedzenie Góry Tabor – miejsca Przemienienia Pańskiego. Powrót do Nazaretu i zwiedzanie: bazyliki Zwiastowania i kościoła św. Józefa – miejsce życia św. Rodziny. Zwidanie pozostałości Seforis – rzymskiej kolonii w Galilei. Przejazd do Kany Galilejskiej i nawiedzenie sanktuarium pierwszego cudu Chrystusa. Nocleg w Nazarecie.

3 DZIEŃ Przejazd na Górę Błogosławieństw. Wizyta w Kafarnaum, gdzie znajdują się wykopaliska archeologiczne na miejscu osady z czasów Chrystusa, dom św. Piotra oraz synagoga. Rejs statkiem po Jeziorze Galilejskim Nawiedzenie Tabghi – kościoła rozmnożenia chleba i ryb oraz sanktuarium prymatu św. Piotra. Nocleg w Nazarecie.

4 DZIEŃ Przejazd do Jordanii przez przejście graniczne Sheik Husein – przejazd do Jerash (starożytnej Gerazy, jednego z miast Dekapolis, zwanego „miastem tysiąca kolumn”). Zwiedzanie hipodromu, cardo, teatru i innych atrakcji archeologicznych. Kolacja w restauracji serwującej dania kuchni jordańskiej. Nocleg w Ammanie.

5 DZIEŃ Zwiedzanie cytadeli w Ammanie. Madaba – mozaikowa mapa Ziemi Świętej. Kerak – pozostałości najpotężniejszej twierdzy krzyżowców w na Bliskim Wschodzie. Góra Nebo- memoriał Mojżesza. Przejazd na nocleg do Petry.

6 DZIEŃ Zwiedzanie Petry. Po południu przejazd do Wadi Rum, wycieczka jeepami na pustynię. Po zachodzie słońca przejazd na nocleg do Akaby.

7 DZIEŃ Odpoczynek w Akabie – plaża, wyprawa łódkami na rafy koralowe, wieczorem spacer na orientalny bazar. Nocleg w Akabie.

8 DZIEŃ Przejście graniczne Arawa, przejazd do Ein Boqeq, kąpiel w Morzu Martwym. Nawiedzenie miejsca chrztu Pańskiego. Wizyta w Jerycho. Nocleg w Betlejem.

9 DZIEŃ Betlejem – nawiedzenie bazyliki i groty Narodzenia Pańskiego. Wizyta w Grocie Mlecznej oraz na Polu Pasterzy. Po południu przejazd do Jerozolimy i zwiedzanie Syjonu chrześcijańskiego: bazyliki zaśnięcia NMP, kościoła św. Piotra In Gallicantu oraz wieczernika – miejsca Ostatniej Wieczerzy i Zesłania Ducha Świętego. Nocleg w Betlejem.

10 DZIEŃ Zwiedzanie Jerozolimy: nawiedzenie bazyliki agonii (Getsemani) oraz bazyliki Wniebowzięcia NMP. Wizyta w sanktuariach na Górze Oliwnej: kościołach Pater Noster i Dominus Flevit oraz w sanktuarium Wniebowstąpienia Pańskiego. Po południu: kościół św. Anny – miejsce narodzenia Matki Bożej; Lithostrotos; Via Dolorosa – celebracja nabożeństwa drogi krzyżowej. Nocleg w Betlejem.

11 DZIEŃ Przejazd do Nablus – wizyta przy studni Jakuba, Sebastia – zwiedzanie ruin starożytnej Samarii, obiad lokalny. Burqin – wizyta w kościele dziesięciu trędowatych. Nocleg w Betlejem

12 DZIEŃ Instytut Yad Vashem Wizyta w pustelni św. Jana. Przejazd na lotnisko Ben Gurion. O 15:00 odprawa security. Godz. 17:50 wylot do Warszawy wylot do Warszawy. Lądowanie ok. 20:40 czasu lokalnego

CENA:
1800 PLN (przelot oraz ubezpieczenie KL i NNW) + 1200 USD (pobyt i program zwiedzania w Izraelu i Jordanii)

CENA OBEJMUJE:
– przelot samolotem rejsowym EL AL Warszawa – Tel Awiw – Warszawa
– zakwaterowanie w hotelach 3* i 4*
– transport klimatyzowanym autokarem
– dwa posiłki dziennie: śniadanie (bufet) i obiadokolacja (bufet)
– ubezpieczenie KL i NNW
– opiekę pilota i przewodnika
– bilety wstępu do zwiedzanych obiektów
– rejs po Jeziorze Galilejskim
– wycieczka łodziami na rafy koralowe w Aqabie
– obiad z rybą św. Piotra, obiad w Samarii
– jordańska kolacja w Ammanie, palestyńska kolacja w Betlejem
– wjazd na G.Tabor
– rezerwację codziennej mszy świętej.

ZAPISY:
o. Artur Gałecki OP
artur@dominikanie.pl lub skorzystaj z formularza
+48 608 168 138